قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
بسته خبری پلیس مازندران

آزاد سازی 50 میلیاردی اراضی ملی مازندران

آزاد سازی 50 میلیاردی اراضی ملی مازندران

قائم: به گزارش قائم، مازندران رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از آزادسازی ۲۰۰۰ هزار مترمربع از اراضی ملی و جنگلی به ارزش ۵۰میلیارد ریال در شهرستان چالوس اطلاع داد.به گزارش پایگاه خبری پلیس، محمد محمد پور در تشریح این خبر، اظهار نمود: به دنبال کسب خبری در خصوص محصور کردن غیر قانونی و آغاز به ساخت و ساز در قسمت قابل توجهی از زمینهای ملی و جنگلی در مناطق جنگلی شهرستان چالوس، مبحث در دستور کار رابطان امنیت اقتصادی و ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در اجرای این مأموریت که در حوزه انتظامی بخش "مرزن آباد" شهرستان چالوس به اجرا در آمد، بعد از هماهنگی قضایی و حضور نمایندگان اداره حفاظت منابع طبیعی آن شهرستان نسبت به تخریب دیوار به متراژ ۲۰۰۰ متر در اراضی ملی و جنگلی که به صورت غیر قانونی محصور شده بود اقدام نمودند.

محمد پور در این رابطه خاطرنشان کرد: در این عملیات تمام اراضی محصور شده که به تصرف زمین خواران در آمده بود رها سازی و به دامان طبیعت و جنگل بازگردانده شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ارزش زمین رها سازی شده از چنگ زمین این زمین خوار را برابر نظر کارشناسان ۵۰ میلیاردریال عنوان نمود و اظهار داشت: در ادامه رسیدگی به پرونده متهم دستگیر شد و بعد از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارائه شد.

محمدپور ضمن اشاره به اینکه تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم بخصوص نسل آینده این کشور است، خاطرنشان کرد: هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز در زمینهای ملی و جنگلی باعث از بین رفتن جنگل های سرسبز شمال و این منابع خدادادی خواهد شد، بنابراین از هموطنان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه زمین خواری، بلافاصله مبحث را از راه مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در نوشهر

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهراز کشف ۱۰ کیلو گرم مواد مخدر و دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر در آن شهرستان اطلاع داد.

اکبر درویشی در تشریح این خبر اظهار نمود: به دنبال کسب خبری در خصوص حمل، توزیع و فروش موادمخدر توسط فردی در شهرستان نوشهر، مبحث در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران بعد از بررسی های همه جانبه متهم را شناسایی و در عملیاتی ضربتی وی را در حین حمل مواد مخدر با یک خودروی سواری دستگیر کردند.

درویشی از کشف ۱۰ کیلوگرم تریاک در بازرسی از خودروی متهم اطلاع داد و خاطرنشان کرد: این سوداگر مرگ بعد از تشکیل پرونده به مرجع قضایی ارائه شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت مردم با پلیس، از شهروندان درخواست نمود، هرگونه اخبار و اطلاعات در زمینه فعالیت افراد در حمل، تهیه و توزیع مواد مخدر، مراتب را از راه تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

منبع:

1402/01/24
16:28:57
5.0 / 5
297
تگهای خبر: امنیت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم