قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیركل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد

افزایش تعهد خیرین مدرسه ساز تهران به 700 میلیارد تومان

افزایش تعهد خیرین مدرسه ساز تهران به 700 میلیارد تومان

قائم: به گزارش قائم، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از افزایش تعهد خیرین مدرسه ساز تهران برای ساخت فضاهای آموزشی جدید در این استان به ۷۰۰ میلیارد تومان در بازه زمانی مهر ۱۴۰۱ تا فروردین ۱۴۰۲ اطلاع داد و اظهار داشت: مولدسازی املاک و دارایی های آموزش و پرورش هم به صورت جدی در این مجموعه در دست پیگیری است و املاک شناسایی شده بمحض آنکه به فروش برسند منابع حاصله در مدرسه سازی هزینه می شود.


عباس زارع در گفتگو با ایسنا، با بیان این که برنامه ریزی خوبی برای بهسازی و بازسازی مدارس فرسوده در سطح استان تهران صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: باتوجه به اعتباراتی که دولت پیشبینی کرده و مشارکت خیرین در جشنواره های خیرین مدرسه ساز، پیشبینی می نماییم که سرعت ساخت فضاهای آموزشی بخصوص بازسازی مدارس در بافت های فرسوده سریع تر اتفاق بیفتد.
وی ادامه داد: مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی در استان تهران طی یک سال قبل بیشتر از ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است و به این معناست که هرچه قدر خیرین اراده بیشتری داشته باشند دولت هم برای اتمام پروژه های نیمه تمام به همان میزان اعتباری را در نظر می گیرد. همه اینها یعنی افزایش سرعت تخریب و بازسازی و ساخت مدارس جدید و مقاوم سازی مدارس نیازمند که حالا روی ریل افتاده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ضمن اشاره به این که تعهد خیرین پارسال حدود ۲۲۰ میلیارد تومان بود، اما از مهر ۱۴۰۱ تا انتهای فروردین ۱۴۰۲ به بیشتر از ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده و بدین سان پروژه های بیشتری را کلید خواهیم زد، اظهار داشت: تا آخر سال گذشته ۸۴۸ میلیارد تومان اعتبار در حوزه مدرسه سازی استان تهران هزینه شد که ساخت قریب به ۱۰۰ مدرسه جدید را به دنبال داشت. غالب فضاهای جدید با تخریب مدارس فرسوده صورت می گیرد.
وی افزود: بازسازی مدارس فرسوده برپایه اولویتی که ادارات کل آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان های تهران به اداره کل نوسازی مدارس اعلام می کنند، صورت می گیرد. منتها همچنان نیازمند کمک تمام نهادها هستیم.
زارع در رابطه با آخرین وضعیت مولدسازی املاک و دارایی ها در پایتخت هم اظهار نمود: اقدام ویژه دیگری که به منظور بهبود وضعیت فضای آموزشی استان تهران در حال انجام می باشد و سرعت بهتری گرفته، مولدسازی املاک و دارایی های آموزش و پرورش است که به صورت جدی در این مجموعه در دست پیگیری است و املاک شناسایی شده بمحض آنکه به فروش برسند، منابع حاصله در مدرسه سازی هزینه می شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران افزود: ضمن آنکه توان فنی و مهندسی همکاران ما در اداره کل نوسازی مدارس تهران به قدری هست که بتوانیم ظرفیت مان را تا چندین برابر برای ساخت و ساز افزایش دهیم که نیازمند تأمین منابع است. پیشبینی می نماییم در سال ۱۴۰۲ اتفاقات خوبی بیفتد و اگر منابع مولدسازی به حوزه مدرسه سازی برگردد، چشم انداز بهتری را برای مدارس استان تهران خواهیم داشت.
منبع:

1402/01/29
10:50:29
5.0 / 5
418
تگهای خبر: آموزش , برنامه , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم