قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

ورود سامانه بارشی به کشور

ورود سامانه بارشی به کشور

به گزارش قائم، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور و بارش باران در اکثر استان ها، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی استان ها و افزایش ۶ تا ۸ درجه ای دما از پنجشنبه (۲۱ اردیبهشت ماه)در استانهای ساحلی خزر و اردبیل اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با شرایط جوی کشور اظهار نمود: برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۹ اردیبهشت) با ورود سامانه بارشی از غرب کشور به تدریج در استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، مرکزی، چهار محال و بختیاری، خوزستان، غرب اصفهان، ارتفاعات و دامنه های البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان و سواحل غربی دریای خزر بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نواحی مستعد ریزش تگرگ همینطور در قسمت هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، قم و کهگیلویه و بویراحمد رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد پیشبینی می شود.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۲۰ اردیبهشت) فعالیت سامانه بارشی در قسمت هایی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز، مرکز و شمال شرق کشور و پنجشنبه (۲۱ اردیبهشت) در شمال شرق و با شدت کمتر در شمال غرب، ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر ادامه می یابد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه و شنبه (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت) هم در بعضی مناطق شمال غرب، غرب و سواحل غربی دریای خزر افزایش ابر گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می رود.

وی افزود: سه شنبه و چهارشنبه در غرب، جنوب غرب، شرق، شمال شرق و مرکز، پنجشنبه و جمعه در شرق و شمال شرق و شنبه در شمال غرب و غرب کشور در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید تا شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیشبینی می شود.

ضیاییان در ادامه اظهار داشت: چهارشنبه در استانهای ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش نسبی دما و پنجشنبه در این نواحی افزایش ۶ تا ۸ درجه ای دما رخ می دهد.

وی اضافه کرد: امروز دریای خزر، سه شنبه و چهارشنبه مرکز و شمال خلیج فارس، پنج شنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و جمعه مرکز و شرق خلیج فارس مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در رابطه با وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم اظهار نمود: آسمان تهران فردا ( ۲۰ اردیبهشت) قسمتی ابری تا ابری، در بعضی ساعت ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۲۱ اردیبهشت) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیائیان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ اردیبهشت) اهواز با دمای ۳۹ و ۴۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهر کرد با دمای ۱ و ۲ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور هستند.
1402/02/19
10:23:47
5.0 / 5
173
تگهای خبر: جشن , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم