قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

رونمایی از نسخه جدید سامانه سخا

رونمایی از نسخه جدید سامانه سخا

به گزارش قائم، نسخه ارتقا یافته سامانه خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان (سخا) امروز با حضور دبیر کل جمعیت هلال احمر و سایر مسؤلان ارشد جمعیت رونمایی گردید.


به گزارش قائم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی دبیر کل جمعیت هلال احمر در آیین رونمایی از نسخه ارتقا یافته سامانه سخا اظهار داشت: این سامانه خدمات زیادی به نیازمندان عرضه می دهد و با سازمان های مختلف امدادرسانی در ارتباط می باشد.
وی اظهار نمود: یکی از اشکالات موجود در کشور ما اینست که نهادهای مختلف به صورت مجزا مبادرت به خدمات رسانی به نیازمندان می کنند و در این راه امکان دارد افرادی از چند ارگان حمایت دریافت نمایند و بعضی از کمک هیچ یک از این نهادها برخوردار نشوند، این مساله باید حل شود.

سلیمانی افزود: عرضه خدمات به نیازمندان توسط جمعیت هلال احمر از جهاد در راه خدا کمتر نیست. امیدواریم تکمیل این خدمات اجتماعی بستری برای رشد مجموعه ما باشد.
دبیر کل جمعیت هلال احمر اضافه کرد: شعار "هلال نشان امید" که سال جاری انتخاب گردید خیلی موضوعیت داشت و بازخورد خیلی خوبی داشت. اقداماتی که در هفته هلال انجام شد مطابق با منویات رهبر معظم انقلاب است.

وی ادامه داد: استانهای مختلف هم در برگزاری تجمعات خوش درخشیدند. داوطلبان اصلی ترین سرمایه اجتماعی هلال احمر هستند و باید به آنها کمک گردد. جایگاه داوطلبان در متعالی کردن جمعیت هلال احمر مهم و تأثیر گذار است.

وی با اشاره به اینکه خدمات اجتماعی هلال احمر پایه اقدامات ما است اضافه کرد: سازمان داوطلبان مرکز عرضه این خدمات است. جایگاه سازمان داوطلبان برای ارتقا سرمایه اجتماعی قابل توجه است.

سلیمانی با تکیه بر این که این اقدامات نباید مقطعی باشد اضافه کرد: در سازمان داوطلبان باید از خیرین تکریم شود.

گفتنی است؛ در این سامانه مقرر شده تمام اطلاعات افراد نیازمند جمع آوری شود و کسانی که از سایر ارگان ها کمک دریافت می کنند، مشمول خدمات سامانه سخا نشوند.

در نظر گرفتن ادمین استانی، امضای الکترونیکی، گزارش گیری از استان ها، مدیریت استانی، تعیین سطوح دسترسی کاربران، مشخص بودن آمار خدمات عرضه شده به تفکیک بیماری، همچون اقداماتی است که در این سامانه انجام شده است.

این نسخه هنوز به صورت کامل از تمام امکانات برخوردار نیست و قرار است تا آخر سال به صورت کامل ساماندهی گردد.
منبع:

1402/02/23
12:47:19
5.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم