قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیركل امور بانوان شهرداری تهران خبر داد

شروع فعالیت ۷ شهردخت در تهران طی هفته جاری

شروع فعالیت ۷ شهردخت در تهران طی هفته جاری

قائم: قائم: مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از شروع فعالیت هفت «شهردخت» در تهران طی هفته جاری آگاهی داد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، مریم اردبیلی در آئین افتتاح «شهردخت» و سالن کنفرانس بوستان بانوان در منطقه ۱۹ در قالب پنجاه و پنجمین پویش افتخار و امید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال قبل در روز دختر شهردار تهران وعده راه اندازی چهار شهردخت را مطرح نمودند که در همین راستا این مجموعه ها در تهران راه اندازی و آماده بهره برداری شد؛ اما افتتاح آنها زمانبر شد و به روز دختر امسال موکول شد. به همین دلیل یک مجموعه شهردخت پیش تر در منطقه ۶ به بهره برداری رسید. امروز نیز سه شهردخت در مناطق ۱۹، ۲۰ و مجموعه شهردخت شماره ۲ در منطقه ۶ به بهره برداری می رسد.
وی افزود: همین طور ساختمانی در منطقه ۸ وجود داشت که کاربری آن برای خیریه بود و سال ها بدون فعالیت رها شده بود که با تغییر کاربری به شهردخت تبدیل شد. در منطقه ۲ نیز شهردختی داریم که باتوجه به مشکلات حوزه ایمنی که داشت بهره برداری آن متوقف گردید ولی در هفته جاری در مجموع هفت شهردخت در تهران مشغول فعالیت خواهند شد.
وی اشاره کرد: در گذشته زیرساختی با عنوان شهربانو در همه منطقه های تهران به وجود آمده بود که تمام الزامات فراغتی، تفریحی و اجرای برنامه های فرهنگی و مشاوره ای برای بانوان را داشت اما باتوجه به این نیاز سنجی که انجام شد برخی فعالیت ها برای دختران و بانوان جوان از شکل فناوری و استارت آپی نیازمند محلهای جدیدی بود که برای شتابدهی این اقدامات شهردخت ها ویژه فعالیت دختران و خانم های جوان راه اندازی شد تا کارهای فناورانه شهر در آنها پیگیری شود.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در تشریح شیوه فعالیت «مجموعه های شهردخت» اظهار داشت: شهردخت به عنوان مرکز ایده پردازی، خلاقیت و نوآوری دختران جوان بمنظور ایجاد محیطی پویا و با انگیزه برای حضور دختران و تشویق آنان به تفکر خلاق دختران راه اندازی می شود. به همین دلیل شهردخت منطقه ۱۹ به مساحت ۵۵۰ متر مربع در سه طبقه با زیربنای ۱۷۰۰ متر مربع شامل اتاق های گوناگون راه اندازی شده است. این فضا در امتداد افزایش فرصت های عادلانه برای دسترسی دختران به عرصه های عمومی و شهری با ارائه برنامه های آموزشی، توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۹ به وجود آمده است.1402/02/31
02:04:36
5.0 / 5
137
تگهای خبر: آموزش , برنامه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳