قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

آخرین وضعیت احیای بانک سرمایه

آخرین وضعیت احیای بانک سرمایه

به گزارش قائم، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان آخرین وضعیت احیای بانک سرمایه را تشریح نمود و اظهار داشت: مقدمات افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد تومانی در حال انجام می باشد. این در حالیست که کسانی برخلاف قوانین و مقررات، سهام بانک سرمایه را به نام خودشان کردند که با اقدامات لازم سهام به نام فرهنگیان بازخواهد گشت؛ این سهام چند هزار میلیارد تومان ارزش دارد.


حمیدرضا نجف پور کردی در گفتگو با ایسنا، دراین باره اظهار نمود: طرح احیای بانک سرمایه تدوین و مسیر احیای خودش را طی کرده است. در این راه گرفتار مشکلاتی جدی بوده و هستیم و حتما در آینده هم خواهیم بود.
وی ادامه داد: مگر می شود یک بانک را با چهل و چند هزار میلیارد تومان زیان به آسانی از این مسیر پر پیچ وخم عبور داد؟.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه طرح احیای بانک سرمایه در حال انجام است اظهار داشت: این طرح دارای ابعاد گوناگونی است و همه درحال عمل به تعهدات هستیم. مرکز ثقل اجرای طرح احیای بانک سرمایه، خود بانک مرکزی است و جای قدردانی دارد که همراهی می کنند.
نجف پور افزود: این همراهی ناشی از نگاه متعالی در درون صندوق ذخیره و وزارت آموزش و پرورش در خصوص این بود که می شود یک بانک ورشکسته و زمین خورده را احیا کرد. این طرح تدوین شد و کار کارشناسی در بانک مرکزی هم انجام و مورد قبول واقع شد. همکاران ما در بانک مرکزی، مسیرهای گوناگونی را طی و مجوزهایی دریافت کرده و درحال مراقبت حرفه ای هستند که آیا در چارچوب طرح به تعهدات مان عمل کرده ایم یا خیر.
وی ضمن اشاره به این که طرح احیاء در راه نهایی کار خودش از حیث صحه گذاری در شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا قرار دارد اظهار داشت: برخی اظهاراتی که در این میان از جانب برخی مدیران مطرح شده همان سختی ها و پیچیدگی های طول مسیر است که آنها را طی خواهیم کرد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اضافه کرد: در بانک سرمایه مکلف بودیم دارایی های مازاد که زاینده نیست را تعیین تکلیف نماییم که این کارانجام شده است. یکسری دارایی ها به صندوق ذخیره واگذار و هزینه اش به بانک سرمایه داده شده است تا بانک سرمایه در تعامل با مشتریان خود، اضافه برداشت نزد بانک مرکزی را کم کند؛ این مهم ترین مولفه بود. خود صندوق در جهت پشتیبانی از بانک سرمایه، تعهداتی به دولت داده است و یک به یک انجام داده ایم و اگر هم تاخیری وجود داشته باشد جبران می نماییم.
نجف پور با اشاره به اینکه از زمان ایفای تعهدات، جلوتر هستیم اظهار نمود: پیش از تصویب طرح، بانک سرمایه را هزاران میلیارد تومان شارژ کردیم. وزارت آموزش و پرورش مکلف بود برخی وجوهش را از صندوق ها و بانکهای دیگر به بانک سرمایه انتقال دهد که تدابیر خوبی از جانب وزیر وقت و وزیر فعلی اندیشیده و کارهای خوبی در این حوزه انجام شده است. اینها باید در یک بازه زمانی پنج ساله اتفاق می افتاد اما حالا بخش زیادی از کارها انجام شده است.
وی افزود: کسانی برخلاف قوانین و مقررات سهام بانک سرمایه را به نام خودشان کردند که با اقدامات لازم سهام به نام فرهنگیان بازخواهد گشت. این سهام چند هزار میلیارد تومان ارزش دارد. مقدمات افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیاردی هم در حال انجام می باشد. مصوبات دارای ارزش و ملموس در شورای پول و اعتبار دریافت شده و جرائم تاخیر اضافه برداشت بخشیده شدند. این موارد همه زوایای احیای بانک سرمایه هستند.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد که نام معلم زیبایی دارد، کشور و اجزای حاکمیت نظر حمایتی خاص به قشر معلمان دارند، از این منظر احیای بانک سرمایه هم از عنایات حاکمیت است و ان شاءالله اتفاق خواهد افتاد.
منبع:

1402/03/10
09:06:12
5.0 / 5
74
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم