قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
همزمان با برگزاری مراسم سالگرد

از خدمات رسانی رایگان مترو تا برگزاری ۳ پردیس فرهنگی در محوطه حرم مطهر

از خدمات رسانی رایگان مترو تا برگزاری ۳ پردیس فرهنگی در محوطه حرم مطهر

قائم: قائم: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از آخرین تمهیدات و برنامه ریزی های لازم از طرف شهرداری تهران برای برگزاری مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) آگاهی داد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، حسین نظری در مورد آخرین تمهیدات و برنامه ریزی های لازم از طرف شهرداری تهران برای برگزاری مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)، اظهار داشت: باتوجه به موقعیت جغرافیایی منطقه ۱۹ و نزدیکی آن به حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)، موارد و موضوعات در رابطه با شهرداری تهران در محوطه بیرونی بهشت زهرا بر عهده منطقه ۱۹ و آماده سازی محوطه داخلی بهشت زهرا در کلیه موضوعات خدمات شهری، فنی و عمرانی، ترافیکی و... بر عهده سازمان بهشت زهرا(س) خواهد بود.

وی ادامه داد: زیر مجموعه های دیگر شهرداری تهران حداکثر همکاری و کمک را به آنان خواهند داشت و همین طور نگهداشت در ۱۴پهنه تعیین شده در محدوده حرم و اطراف آن، توسط مناطق ۲-۴-۵-۷-۸-۹-۱۰-۱۱-۱۳-۱۴-۱۵-۱۶-۱۷ و ۲۲ صورت خواهد گرفت.

نظری افزود: هویت بخشی به سیمای بصری شهر و انجام تبلیغات محیطی با استفاده حداکثری از ظرفیتهای موجود، تامین و نصب تلویزیون های شهری برای پوشش زنده مراسم، تسطیح محل پارکینگ های خاکی، استقرار خودرو های شاتل برقی در ستاد مرکزی بزرگداشت، تامین یکصد عدد ویلچر برای جابه جایی سالمندان و توان یابان و اعزام ویلچرران توسط سازمان بسیج شهرداری تهران، استقرار نیروهای آتش نشان به همراه خودرو های سبک و سنگین در نقاط تعیین شده، انجام بازدیدهای مستمر بمنظور شناسایی و رفع موارد ناایمن، آماده سازی کلیه خدمات بهداشتی در داخل و اطراف بهشت زهرا(س) و حرم مطهر و همین طور پیش بینی استقرار سرویس بهداشتی پرتابل، حفظ انضباط اجتماعی، تامین ماشین آلات سنگین مورد نیاز دستگاه های اجرائی مستقر در محل و... همچون کارهای این حوزه است.
معاون شهردار تهران با اشاره به سرویس دهی خط یک مترو افزود: اختصاص اتوبوس برای جابجایی و سرویس دهی به زائران در سطح شهر تهران، بکارگیری ۱۰۰دستگاه مینی بوس برای خدمت رسانی به زائران در محدوده اطراف حرم مطهر، آمادگی ویژه متروی تهران خصوصاً در خط یک در روز ۱۴ خرداد، سرویس دهی رایگان خط یک مترو، بکارگیری حداقل ۲۰۰دستگاه خودروی ون و... از مطالبی است که این معاونت اجرا خواهدنمود.
نظری اشاره کرد: هماهنگی با پلیس راهور و قرارگاه شهید فهمیده جهت تهیه و چاپ نقشه های هدایت مسیر و پارکینگ ها، اجرای خط کشی های ترافیکی معابر، پارکینگ ها و رنگ آمیزی پدهای بالگرد، بکارگیری مناطق ۲۲گانه درباره ی تامین اقلام مورد نیاز(خصوصاً نیوجرسی و جرثقیل) و همین طور هماهنگی با ستاد مرکزی بزرگداشت برای انجام سایر موارد در رابطه با امور ترافیکی و... از دیگر اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک است.
معاون شهردار تهران اظهار داشت: برگزاری سه پردیس فرهنگی در حرم مطهر با همکاری مناطق۲۲گانه و هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام(ره) و چاپ و انتشار ویژه نامه های در رابطه با سی و چهارمین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) با هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت از اقدامات معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است. برگزاری ویژه برنامه ها و همایش ها در سطوح فرهنگی با هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت و تولید کلیپ، موشن و تیزر مناسبتی با هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت نیز همچون وظایفی است که بر عهده سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران قرار دارد.
معاون شهردار تهران با اشاره به پشتیبانی از سازمان بهشت زهرا(س) و منطقه ۱۹ از این مراسم افزود: پشتیبانی از سازمان بهشت زهرا(س) و منطقه ۱۹ درباب انجام لکه گیری آسفالت و انجام موارد عمرانی نیز همچون مطالبی است که توسط معاونت فنی و عمران شهرداری تهران اجرائی می شود.
رییس ستاد ارتحال در شهرداری تهران اظهار داشت: برگزاری پایگاه اورژانس و ایجاد درمانگاه اورژانس شامل اتاق های ویزیت آقایان و خانم ها، تزریقات، بستری موقت آقایان و خانم ها، اتاق ECG، اتاق CPR و اتاق مدیریت عملیات و داروخانه به همراه استقرار آمبولانس و موتورلانس همچون این موارد است.
نظری در ادامه بیان کرد: استقرار خودروی فرماندهی حادثه در مجاورت ستاد، تامین ژنراتور برق جهت مواقع ضروری، انجام اقدامات ایمنی و پیشگیرانه درباب برگزاری مراسم توسط سازمان مدیریت بحران و استقرار نیروهای یگان حفاظت شهرداری تهران در امتداد حفظ انضباط اجتماعی و هماهنگی با نیروی انتظامی نیز توسط یگان حفاظت شهرداری تهران و شرکت شهربان و حریم بان صورت خواهد گرفت.
نظری در مورد پذیرایی از زائران هم اظهار داشت: پذیرایی از زائران در شش ایستگاه صلواتی توسط مناطق ۲۲گانه شهر تهران با مسئولیت مناطق ۱-۳-۶-۱۲-۱۸ و ۲۱ صورت خواهد گرفت و برگزاری مراسم بزرگداشت در جماران توسط منطقه یک، آماده سازی و نگهداشت مسیرهای منتهی به حرم توسط منطقه ۱۹ و خدمات رسانی به زائران و مهمانان مراسم ارتحال در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با منطقه ۲۰ خواهد بود.
وی افزود: برگزاری ایستگاه های راهنمای زائران با همکاری سازمان بهشت زهرا(س)، معرفی و اعزام یکصد نفر نیروی همراه زائر (ویلچر ران) برای خدمت رسانی به زائران همچون اقدامات سازمان بسیج شهرداری تهران است.
طبق گزارش سایت شهر، نظری اشاره کرد: شرکت شهر آفتاب نیز آمادگی های لازم را درباب اسکان زائران و استقرار خودرو های حامل مواد غذایی و غیره را دارد.1402/03/12
13:48:38
5.0 / 5
132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳