قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

غربالگری اسکلتی و حرکتی دانش آموزان در دستور کار بنیاد 15 خرداد

غربالگری اسکلتی و حرکتی دانش آموزان در دستور کار بنیاد 15 خرداد

به گزارش قائم، معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد از اجرای پویش های سلامت و جمعیت این بنیاد در مدارس اطلاع داد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، محمدرضا دهقان اظهار داشت: اجرای پویش های غربالگری اسکلتی و حرکتی، شنوایی سنجی و کاشت حلزون شنوایی، بینایی سنجی و تأمین کمک هزینه خرید عینک و جلوگیری از پوسیدگی دندان در مدارس کشور در دستور کار است.
دهقان افزود: همینطور پویش های جمعیت بنیاد ۱۵ خرداد با هدف آگاهی رسانی به دانش آموزان در رابطه با اهمیت جوانی جمعیت و در چارچوب برگزاری رویدادهای فرهنگی و فراخوان برای ساخت تولیدات چندرسانه ای مختلف مانند فیلم کوتاه، مستند، انیمیشن و سایر محصولات هنری و فرهنگی در مدارس اجرا می شود.
معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد افزود: رصد و پایش مدارس بنیاد ۱۵ خرداد برای اجرای پویش های سلامت و جمعیت در حال انجام می باشد و بنیاد ۱۵ خرداد برای اجرایی کردن این پویش ها در مدارس سراسر کشور و بخصوص در مناطق محروم و کم برخوردار آماده می شود.
وی ضمن اشاره به اجرای طرح جلوگیری از پوسیدگی دندان در مدارس خاطرنشان کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در جهت ارتقای سلامت کودکان محروم و در چارچوب برنامه جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان، خویش را برای توزیع آزمایشی ۵۰ هزار بسته آموزشی میان دانش آموزان مقطع دوم دبستان مدارس حاشیه شهر تهران آماده کرده است.
دهقان با تکیه بر اینکه این بسته ها آموزش های لازم را جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان با روش های جذاب عرضه می دهند، اظهار داشت: این بسته های آموزشی برای سه گروه مخاطب دانش آموزان، والدین و معلمان طراحی شده است و بزودی در تمامی مدارس ابتدایی کشور هم توزیع خواهند شد.
به قول معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد، این بنیاد سال قبل و در چارچوب پویش های ملی «مثبت حرکت ۱ و ۲» تعداد ۱۰ هزار دستگاه انواع ویلچر، عصا، واکر و تشک مواج را به کودکان و نوجوانان و سایر جوامع هدف بنیاد در سرتاسر کشور اهداء کرده است.
منبع:

1402/03/29
13:02:46
5.0 / 5
165
تگهای خبر: آموزش , امام , برنامه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳