قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

افزایش آلاینده ازن از بعداز ظهر امروز در هوای پایتخت

افزایش آلاینده ازن از بعداز ظهر امروز در هوای پایتخت

قائم: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (3 تیر) با افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود دارد.به گزارش قائم به نقل از ایسنا بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (۳ تیرماه) با عنایت به کاهش تندی باد و آغاز تردد خودرو ها بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود. افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود خواهد داشت.

وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی تاحدودی سبب کاهش غلظت آلاینده ها خواهد شد، با این وجود همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود، همینطور وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات می تواند سبب گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد شود.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۴ تیرماه) همزمان با افزایش تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را درپی خواهد داشت. وزش باد مؤثر در طول روز سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، باآنکه افزایش دما در ساعات بعدازظهر می تواند سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق شود.

با تقویت ناپایداری و افزایش تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود همینطور احتمال گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق مستعد ناشی از وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش قائم به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۱۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۶ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1402/04/03
10:48:34
5.0 / 5
294
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم