قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گفت وگو با قائم اعلام شد

معطلی 42 ساله در ساخت بیمارستانی در شهریار

معطلی 42 ساله در ساخت بیمارستانی در شهریار

به گزارش قائم، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره ی اقدامات انجام شده جهت تکمیل پروژه نیمه تمام بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار که 42 سال از آغاز به ساخت آن می گذرد، توضیح داد و اظهار داشت: این مرکز مقرر است با 320 تخت نه فقط نیاز مردم شهریار بلکه شهرستان های مجاور را نیز برطرف کند.


دکتر عبدالرضا پازوکی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی روند ساخت و ساز بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار، اظهار داشت: ساخت این بیمارستان ۴۲ سال قبل شروع شده است که متاسفانه به دلایلی همچون مضیقه بودجه های مصوب و سوء مدیریت، تا سال قبل تنها ۷۶ درصد رشد داشته است اما خوشبختانه باتوجه به تاکیدات شخص رییس جمهور در خصوص تسریع ساخت این پروژه بهداشتی، ظرف یکسال گذشته پیشرفت پروژه به ۹۶ درصد رسیده است.
او افزود: حالا قسمت های اکسیژن ساز، امحاء زباله و محوطه هنوز کار دارد که امیدواریم به زودی به عاقبت برسد.
وی ادامه داد: بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار مقرر است با ۳۲۰ تخت نه فقط نیاز مردم شهریار بلکه حتی شهرستان های مجاور را نیز برطرف کند.
پازوکی با اعلان اینکه روند عمرانی پروژه در مراحل پایانی به سر می برد، اظهار داشت: اما در حوزه تامین تجهیزات مورد نیاز برای بیمارستان با توجه به این که در بیشتر موارد ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف گردیده است، کار مشکل تر است و باید با حمایت سازمان برنامه و بودجه تامین مالی مرحله تجهیز هم صورت گیرد. البته هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران دراین زمینه کمک شایانی داشته است.
وی ادامه داد: در حقیقت برای تجهیز بیمارستان حدود چند صد میلیارد نیاز به بودجه داشتیم که منابع مالی آن مشخص نبود و بنا بر این بود که پروژه به تعویق افتاد و الان سازمان برنامه و بودجه مبادرت به کمک کردند و فعلا مبلغ ۲۵ میلیارد تومان به ما اختصاص دادند تا کار تجهیز و تکمیل بیمارستان را پیگیری نماییم.
منبع:

1402/04/04
08:58:42
5.0 / 5
282
تگهای خبر: امام , برنامه , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳