قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گفت وگو با قائم اعلام شد

3 سناریوی شهرداری برای ساماندهی دستفروشان پایتخت

3 سناریوی شهرداری برای ساماندهی دستفروشان پایتخت

به گزارش قائم، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ضمن اشاره به این که بعضی از دستفروشان نیازمند واقعی نیستند و از فضا سواستفاده می کنند تصریح کرد: دور تا دور تئاتر شهر دستفروشی ممنوع می باشد.


سعید بیگی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند ساماندهی دستفروشان در محدوده چهارراه ولیعصر (عج)، اظهار داشت: شیوه ساماندهی دستفروشان نیازمند بررسی ابعاد مختلف این مورد است در بین دستفروشان شهروندان بیگانه وجود دارند و برخی هم سوء استفاده می نمایند بنابراین شیوه برخورد با هریک از این موارد بعد از شناسایی متفاوت خواهد بود و نیازمند ورود دستگاههای ذیربط است.

۳ سناریوی شهرداری برای ساماندهی دستفروشان
وی ادامه داد: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران موظف است بعد از شناسایی افرادی که نیازمند هستند و دستفروشی می کنند جایی را برای آنها فراهم آورد که در این راه یا از روز بازارهای فعال استفاده می نماییم یا ساماندهی در محل را انجام می دهیم یا آنها را در بازارهای ثابتی که داریم اسکان می دهیم. در واقع این بخش از کار بر مبنای تقسیم بندی انجام شده در درون شهرداری تهران بر عهده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران قرار داده شده است.

وی با تکیه بر این که دور تا دور تئاتر شهر دستفروشی ممنوع می باشد و تخلف به حساب می آید افزود: بعضاً در بین افرادی که مرتکب این تخلف می شود و دور تئاتر شهر مبادرت به دستفروشی می کنند افرادی وجود دارند که نیازمند نیستند و درحقیقت سوء استفاده می نمایند ولی بدون شک نباید این موارد با یکدیگر مخلوط شوند تا فضای سو استفاده برخی فراهم گردد.
وی تصریح کرد: در جهت ایجاد امکان برای افراد نیازمندی که مبادرت به دستفروشی می کنند با وزارت تعاون و وزارت اقتصاد صحبت هایی انجام شده که از این افراد که واقعاً شغلشان دستفروشی است و نیازمند هستند حمایت صورت بگیرد.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اضافه کرد: شناسایی دستفروشان واقعی در حال انجام می باشد و در محورهای مختلف توسط شهرداری های مناطق صورت می گیرد و ثبت نام آنها در حال انجام می باشد.

بیگی افزود: در تهران هفته ای ۶۰ روز بازار شکل می گیرد که حدود ۸۰۰۰ نفر در آنها مشغول فعالیت هستند ولی برخی سوء استفاده می نمایند که باید افراد نیازمند از آنها جدا شوند و مورد حمایت قرار گیرند.
منبع:

1402/04/09
14:25:54
5.0 / 5
296
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم