قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس ستاد طرح توانمندسازی محلات كمتر برخوردار كشور:

۱۰۰ هزار نفر از محلات کم برخوردار به سفر اربعین اعزام می شوند

۱۰۰ هزار نفر از محلات کم برخوردار به سفر اربعین اعزام می شوند

قائم: به گزارش قائم، خراسان شمالی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس ستاد طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور محلات کمتر برخوردار کشور از اعزام ۱۰۰ هزار نفر از مردم ساکن در محلات کم برخوردار به سفر اربعین اطلاع داد.


علی آقامحمدی روز پنجشنبه در همایش طرح ۲۰۲۰ محلات کم برخوردار استان که در مصلای امام خمینی (ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشتر این زائرین جوانان زیارت اولی هستند، بر لزوم تقویت روحیه معنوی در جامعه و پشتیبانی از اقشار مختلف بخصوص ساکنان محلات کمتر برخوردار کشور تصریح کرد.
وی ضمن اشاره به لزوم برگزاری جشن های مختلف به نام ائمه اطهار و شهدای کشور، اظهار نمود: باید در هر محله کم برخوردار حداقل یک جشن بزرگ به نام یکی از امامان و شهدا برگزار گردد و جشن های معنوی در جامعه و بین جوانان ترویج یابد.
تقصیر را فقط گردن دولت نیندازیم
او همینطور به مسئولیت همگانی در برابر جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: همه ما نسبت به جامعه مسئول هستیم. این گونه نیست که تقصیر را گردن دولت و بقیه بیندازیم.
آقامحمدی بیان نمود: در اجرای طرح توانمندسازی محلات کم برخوردار، هیچ مبلغی از کسی گرفته نمی گردد. بعنوان مثال حتی در شروع طرح مسکن هیچ پولی گرفته نمی گردد، بلکه آورده خانوارها سنجیده می شود. بیشتر از ۲ هزار نفر هم در آن ثبت نام کرده اند.
وی افزود: همینطور تمام افرادی که در دهک های پایین هستند زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و بر مبنای کد ملی ثبت نام شدند. اما افراد گاهی بی خبر هستند و به پزشک رجوع نمی کنند. در خراسان شمالی بیشتر از ۸۰ درصد از مردم شهر های بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت که فاقد بیمه هستند، مشمول بیمه «رایگان» سلامت شده اند.
وی ضمن اشاره به طرح توانمندسازی محلات کم برخوردار، اضافه کرد: در این طرح تنها افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی مدنظر نیستند؛ بلکه تمام افراد نیازمند که در محلات کم برخوردار زندگی می کنند و هر خانواده هم بر مبنای نیازی که دارد تحت حمایت قرار می گیرد. برای موفقیت در اجرایی شدن این طرح هم همه باید پای کار باشند تا طرح به خوبی پیش رود و کمبودها جبران شود.
شناسایی ۳۶ محله کم برخوردار در سطح استان
مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) خراسان شمالی هم در حاشیه این آیین اظهار نمود: ۳۶ محله کم برخوردار در سطح استان شناسایی شده است و طرح محرومیت زدایی و توانمندسازی اجتماعی ۲۰۲۰ در این محلات اجرا می شود.
مجید الهی راد اضافه کرد: توانمندسازی محلات کم برخوردار استان با همکاری چهار دستگاه اجرایی کمیته امداد در چارچوب خانه امداد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در چارچوب خانه های احسان، هلال احمر در چارچوب خانه هلال و بهزیستی در چارچوب خانه بهزیستی در حال اجرا می باشد.
وی اظهار داشت: از این ۳۶ محله ۶ محله در سطح استان در ارتباط با کمیته امداد استان است که شامل محله تپه نادری در شهرستان شیروان، محله های تصفیه خانه، جوادالائمه و قلعه عزیز در بجنورد، خیابان شهید کارگر در گرمه و محله شهید روغنی در شهرستان مانه و سملقان را شامل می شود.
الهی راد با اشاره به اینکه برای این ۶ محله شناسنامه تهیه شده است، افزود: تمامی نیازمندی هر محله احصا و در شناسنامه آن ثبت شده است و بر مبنای اولویت از امکانات دستگاههای اجرایی بهره مند می شوند.
منبع:

1402/04/15
15:48:26
5.0 / 5
288
تگهای خبر: ائمه , اربعین , امام , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم