قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

شرح تمهیدات مدیریت بحران تهران برای جشن عیدغدیر

شرح تمهیدات مدیریت بحران تهران برای جشن عیدغدیر

قائم: به گزارش قائم، معاون آمادگی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران ضمن اشاره به برگزاری جشن عید سعید غدیر در تهران از فعال سازی مرکز هماهنگی عملیات اضطراری شهر تهران و تشکیل ستاد مشترک مدیریت بحران ویژه مراسم در ساعت ۱۷ امروز - جمعه ۱۶ تیر - با حضور نمایندگان دستگاههای تخصصی امدادی، انتظامی و خدمات رسان اطلاع داد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، مجید آرون با اشاره به تدوین و ابلاغ دستورالعمل کمیته ایمنی و بهداشتی جشن عید غدیر که از ساعت ۱۸ عصر امروز شروع می شود، اظهار داشت: هماهنگی نظارت کنترلی فرایند بازرسی سلامت، ایمنی و محیط زیست از مسیر برگزاری مراسم مهمانی ۱۰ کیلومتری عید سعید غدیر خم، اعلام سفارش های سلامت، ایمنی و محیط زیست و پیگیری اقدامات اصلاحی و رفع موارد عدم انطباق ها از شهرداری های مناطق میزبان، انجام شده است.
وی ادامه داد: در همین خصوص جلسه هماهنگی کمیته ایمنی و بهداشتی جشن عید غدیر با حضور نمایندگان دستگاه های تخصصی، امدادی و خدمات رسان انجام شد.
معاون سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران با اشاره به هماهنگی فعال سازی EOC و تشکیل ستاد مشترک مدیریت بحران ویژه مراسم اظهار داشت: این ستاد با حضور نمایندگان دستگاه های تخصصی امدادی، انتظامی و خدمات رسان امروز جمعه ۱۶ تیرماه از ساعت ۱۷ در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تشکیل می شود.
وی ادامه داد: خودروی فرماندهی مدیریت بحران تهران از ساعت ۱۱ بامداد امروز در محل با حضور رابطان عملیاتی دستگاه های تخصصی امدادی، انتظامی و خدمات رسان و نیروهای دوام داوطلب واکنش اضطراری محلات مستقر شده است.
آرون پایش تصویری مستمر برگزاری مراسم و معابر منتهی به آن از طرق دوربین های نظارتی کنترل ترافیک در محل ستاد مدیریت بحران ویژه مراسم در EOC سازمان و بوسیله دوربین خودروی ارتباطات و فرماندهی در محل برگزاری مراسم را از دیگر تمهیدات این مراسم برشمرد.
بگفته معاون آمادگی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران، هماهنگی استقرار تیم های عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران، سازمان اورژانس تهران، شرکت شهر سالم شهرداری و جمعیت هلال احمر استان تهران هم از تمهیدات پیش بینی شده برای این مراسم است.
وی با اشاره به تشکیل ستاد گمشدگان در راه برگزاری مراسم جشن عنوان کرد: ستاد گمشدگان در ۸ نقطه از مناطق میزبان با محوریت نیروی انتظامی و همکاری نیروهای دوام و ادارات مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مناطق میزبان تشکیل می شود و تمامی کارکنان ادارات مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مناطق میزبان در آماده باش هستند و سایر مناطق هم به عنوان مناطق پشتیبان آنکال هستند.
آرون اضافه کرد: هماهنگی برای تأمین ۶ دستگاه دیزل ژنراتور و ۳ دستگاه برج نوری ۷.۵ کاوا برای مراسم توسط ادرات مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مناطق انجام شده است.
طبق گزارش سایت شهر، آرون همینطور از هماهنگی با شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و کاهش فاصله حرکت قطارها و پیش بینی قطارهای فوق العاده در راه افزایش تعداد حرکت قطارها آگاهی داد.
منبع:

1402/04/16
13:39:42
5.0 / 5
276
تگهای خبر: بهداشت , جشن , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم