قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
پیگیری صندوق بازنشستگی كشوری برای دائمی سازی همسان سازی حقوق بازنشستگان

با اجرای همسان سازی، حقوق بازنشستگان سالانه چقدر افزایش می یابد؟

با اجرای همسان سازی، حقوق بازنشستگان سالانه چقدر افزایش می یابد؟

به گزارش قائم، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پیگیری این صندوق برای دائمی سازی همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری اطلاع داد و توضیحاتی در مورد نحوه افزایش حقوق بازنشستگان در صورت تصویب اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان در قانون برنامه هفتم ارائه نمود.


نعمت الله ترکی در گفتگو با ایسنا، درخصوص اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان، ضمن اشاره به این که بحث حقوق و مزایا و معیشت در حوزه اجتماعی یکی از اولویت های دولت و صندوق بازنشستگی برای تأمین معیشت بازنشستگان است، اظهار نمود: یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زیر پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند.
وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۶ به بعد، در قسمت ترمیم حقوق اتفاقات خوبی افتاده است و به تناسب آن چه که در قسمت حقوق دغدغه وجود داشت اقداماتی تا سال ۱۴۰۱ انجام شده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه به ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص این که «دولت مکلف است بررسی های لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت و رفع تبعیض و متناسب سازی دریافت ها و برخورداری از امکانات شاغلان بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری و لشکری سنوات مختلف را انجام دهد» اشاره نمود و اظهار داشت: برای اجرای همسان سازی و متناسب سازی حقوق و مزایای بازنشستگان، توسط صندوق بازنشستگی کشوری پیگیری هایی در سال ۱۴۰۱ صورت گرفت که بر مبنای آن و برای اجرای همسان سازی نیازمند حدود ۹ همت هستیم که این اعتبار را از راه فروش سهام در دستور کار قرار دادیم.
ترکی درمورد دائمی سازی همسان سازی حقوق بازنشستگان هم بیان نمود: پیگیر دائمی سازی همسان سازی حقوق بازنشستگان برای همه بازنشستگان، بخصوص بخش اعظم جمعیت صندوق یعنی کارکنان آموزش و پرورش و بازنشستگان فرهنگی هستیم؛ در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ هم این امر را پیگیری کردیم.
او همینطور در پاسخ به سوالی در رابطه با همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی در لایحه برنامه هفتم توسعه خاطرنشان کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در قانون برنامه هفتم این مورد را پیگیری و در کمیسیون هم مطرح و مصوب شده است و الان منتظر بررسی های کارشناسی کمیسیون تلفیق هستیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به این سؤال که در صورت اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان در قانون برنامه هفتم، سالانه چند درصد میزان حقوق ها افزایش خواهد یافت؟ پاسخ داد: سازمان امور استخدامی پیش از سال ۱۳۹۶ جدولی در بحث رتبه، رسته شغلی و گروه طبقات دارد که در صورت اجرای همسان سازی، ابتدا باید این جداول اصلاح شوند؛ بنابراین رقم آن متفاوت بوده و میزان افزایش ها برای همه گروه ها یکسان نیست.
منبع:

1402/04/17
09:54:03
5.0 / 5
359
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم