قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
اطلاعیه خانه اندیشمندان علوم انسانی:

وضعیت به روال سابق بازگشت

وضعیت به روال سابق بازگشت

قائم: به گزارش قائم، بعد از اختلاف مسؤلان شهرداری و مدیران خانه اندیشمندان علوم انسانی، این خانه در اطلاعیه ای اعلام نمود: «با پیگیری های حقوقی از مراجع ذیصلاح، خوشبختانه امروز با باز شدن قفل درها، وضعیت خانه اندیشمندان علوم انسانی به روال سابق بازگشت.»


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، خانه اندیشمندان علوم انسانی در پارک ورشو تهران هفته گذشته گرفتار کش و قوس هایی با مسؤلان شهرداری تهران بود. ماجرا از این قرار بود که مسؤلان خانه اندیشمندان با روایت حضور افرادی از شهرداری در این خانه اعلام نمودند شهرداری خواستار تخلیه ساختمان خانه اندیشمندان و تحویل آن به شهرداری است. به دنبال این مورد محمدامین توکلی زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اعلام نمود بنای پلمب خانه اندیشمندان علوم انسانی را ندارند و عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری هم اظهار داشت: «از حداقل این مکان هم به لحاظ ظرفیت موجود در ساختمان و هم به سبب حضور افراد، بهره برداری شده است. حضور سلایق مختلف و تنوع دیدگاه ها و اندیشه های مختلف ذیل چتر انقلاب اسلامی با رعایت قوانین جاریه می تواند برای دستیابی به اهداف تأسیس این خانه یاری کننده باشد.»

حالا خانه اندیشمندان علوم انسانی در اطلاعیه ای اعلام نموده وضعیت به روال سابق برگشته است: «خرسندیم به استحضار برسانیم با استعانت از خداوند متعال و بعد از رایزنی با تعدادی از بزرگان خیرخواه و دلسوز کشور و هم پیگیری های حقوقی از مراجع ذیصلاح، خوشبختانه امروز با باز شدن قفل درب ها، وضعیت خانه اندیشمندان علوم انسانی به روال سابق بازگشت. هم اکنون آرامش بر این مجموعه حاکم است و فعالیتهای خانه به صورت طبیعی و عادی در جریان است.

خانه اندیشمندان علوم انسانی آمادگی خویش را برای هرگونه همکاری و تعامل با مدیران محترم شهرداری تهران در جهت تداوم خدمت رسانی فرهنگی به شهروندان و مخاطبان گرانقدر اعلام می دارد. در همین جا به همه اندیشمندان و فرزانگان کشور بعنوان صاحبان اصلی این خانه اطمینان می دهیم در این مذاکرات، ضمن پایبندی به اصل تعامل منطقی، از چارچوب های اصلی حاکم بر فعالیتهای خانه اندیشمندان بخصوص رعایت اصل تعاطی افکار و تضارب آرا و اندیشه های مختلف در فضایی آرام، برابر و آزاد و در قالب قوانین و مقررات کشور و هم رعایت اصل استقلال در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های علمی و فرهنگی خانه، عدول نخواهیم کرد و پاسداری از حریم علم و دانش و رعایت حرمت بزرگان و پیشکسوتان علمی و فرهنگی بعنوان میراث معنوی کشور را خط قرمز خود می دانیم.

در جهت تحقق دو اصل پرارزش شفافیت و پاسخگویی، پیشنهاد و درخواست مطرح شده توسط بعضی از مخاطبان فرهیخته را اجابت کرده، طی سه روز آینده گزارش تفصیلی فعالیت ها و برنامه های اجراشده در خانه اندیشمندان علوم انسانی در طول ۱۲ سال قبل را به استحضار شهروندان گرامی خواهیم رساند.

در انتها وظیفه خود می دانیم از دستگاههای محترم قضایی و انتظامی که از حریم علم و اندیشه و اخلاق صیانت کرده و با رعایت شأن و جایگاه رفیع مفاخر علمی و فرهنگی کشور، امنیت و آرامش را به خانه اندیشمندان علوم انسانی و همه دلسوزان نظام هدیه کردند، صمیمانه سپاسگزاری نماییم.»
1402/04/20
09:59:34
5.0 / 5
301
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امنیت , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم