قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون وزیر بهداشت:

25 هزار تخت بیمارستانی به چرخه درمان کشور اضافه می شود

25 هزار تخت بیمارستانی به چرخه درمان کشور اضافه می شود

به گزارش قائم، کرمانشاه معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت از اضافه شدن ۲۵ هزار تخت بیمارستانی به چرخه درمان کشور ظرف یک سال آینده اطلاع داد.


دکتر حمید جمال الدینی امروز (۲۱ تیر) در آیین افتتاح بیمارستان ۳۲ تخت خوابی امام رضا (ع) شهرستان روانسر ضمن اشاره به بخشی از اقدامات دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: یکی از این اقدامات مهم افزایش تخت های بیمارستانی است، بطوری که به اندازه ۱۰ درصد تخت هایی که طی این چهار دهه در کشور ایجاد شده، در همین دو سال در کشور تخت بیمارستانی اضافه کرده و به بهره برداری رسانده ایم.
جمال الدینی اظهار داشت: راه اندازی ۵۰ هزار تخت بیمارستانی کار بسیار بزرگی است، چون که راه اندازی هر تخت و تجهیز آن حداقل پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی ادامه داد: برای انجام این اقدامات بزرگ در حوزه سلامت، برای نخستین بار در این دولت از محل مالیات ارزش افزوده ۴۸.۵ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت اختصاص داده شد.
معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: علاوه براین ساخت و اجرای چهار هزار پروژه آموزشی و ۳۵۰ پروژه خوابگاهی و اقامتگاهی هم از محل این اعتبارات در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این اقدامات پرارزش حاصل همکاری هر سه قوه است که قدردان زحمات تمام مسئولین در این سه قوه هستیم.
جمال الدینی از افتتاح ۲۵ هزار تخت بیمارستانی ظرف یک سال آینده هم اطلاع داد و اضافه کرد: این اقدامات در کنار کارهایی که برای توسعه مراکز آموزشی و ارتقاء نیروی انسانی متمرکز بر بومی گزینی در دست اقدام است، می تواند تحول خوبی در حوزه بهداشت و درمان ایجاد نماید.
وی ادامه داد: در این دولت ۳۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه ها به افراد به بومی اختصاص پیدا کرده است.
معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: همینطور دیپلماسی سلامت هم در این دولت در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم از ظرفیتهای بین المللی هم در حوزه رونق گردشگری سلامت کشور استفاده نماییم.
وی ادامه داد: در کنار اینها در تلاش هستیم با عنایت به ظرفیت ها پروژه های دیگری را شروع نماییم و عملا نهال هایی بکاریم که در دولت های آینده میوه آن برداشت شود.
معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: متاسفانه در گذشته نهال هایی را خراب کردند و حتی زمین چندانی برای کاشت نهال باقی نگذاشتند، اما این دولت مصمم است نهال هایی بکارد که در دولت های بعدی قابل برداشت باشد و کشور از ثمر آنها در حوزه های مختلف برخوردار شود.
منبع:

1402/04/21
20:48:35
5.0 / 5
259
تگهای خبر: آموزش , امام , بهداشت , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم