قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

آماده سازی ۸ واحد سیار معاینه فنی ویژه خودرو های سبک در پایتخت

آماده سازی ۸ واحد سیار معاینه فنی ویژه خودرو های سبک در پایتخت

به گزارش قائم، مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران از آمادگی ۸ واحد سیار جدید معاینه فنی ویژه خودرو های سبک جهت آغاز فعالیت و خدمت رسانی به شهروندان پایتخت اطلاع داد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، شادی مالکی در مورد آمادگی ۸ واحد سیار جدید معاینه فنی اظهار نمود: این واحدهای سیار با هدف افزایش خطوط معاینه فنی، امکان عرضه خدمات قابل دسترس به شهروندان تهرانی با دسترسی محلی، کاهش سفرهای درون شهری، مدیریت زمان و کاهش مصرف سوخت بعد از دریافت مجوزهای لازم از وزارت کشور با مشارکت بخش خصوصی، به راه افتاده است.
وی ضمن اشاره به فعالیت ۷ واحد سیار معاینه فنی از سال ۱۳۹۷ اظهار داشت: با اضافه شدن این ۸ واحد سیار جدید، تعداد واحدهای سیار به ۱۵ واحد افزایش پیدا کرده است. هم اکنون ظرفیت پذیرش سالانه مراکز معاینه فنی شهر تهران ۲.۸ میلیون دستگاه خودرو است که با افتتاح این واحدهای جدید، پذیرش سالانه به ۳ میلیون دستگاه خودرو افزایش می یابد.
مالکی در مورد مدت زمان و هزینه کرد اجرای این پروژه توضیح داد: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده و از زمان شناسایی بخش خصوصی متقاضی و طی روند مراحل قانونی آن تا اتمام کار براساس اعلام و تعهد پیشین به شهروندان این پروژه در کمتر از سه ماه به اتمام رسیده است. در مجموع میزان سرمایه گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی در قسمت تأمین تجهیزات ۸ واحد سیار حدود ۲۰ میلیارد تومان برآورد می شود.
مدیر عامل ستاد معاینه فنی در ارتباط با نحوه جانمایی و استقرار واحدهای سیار اضافه کرد: جهت استقرار این ۸ واحد سیار سعی شده است تا با هماهنگی شهرداران مناطق از فضاهای بی دفاع شهری با رویکرد ساماندهی و انضباط بخشی در سطح محله ها استفاده گردد. علاوه بر این تسهیل در دسترسی شهروندان در مناطق کم برخوردار از این خدمات و پر متقاضی مدنظر قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: هم اکنون استقرار سه واحد در منطقه یک شهرداری، ۲ واحد در منطقه ۲ شهرداری، ۲ واحد در منطقه ۴ شهرداری و یک واحد در منطقه ۱۱ شهرداری بعد از آماده سازی زیر ساخت های لازم در مکان پیشبینی شده، به پایان رسیده است.
طبق گزارش سایت شهر، جانمایی ۷ واحد سیار قبلی هم بر مبنای نیاز مشتریان ساماندهی شده است و شهروندان می توانند از راه سایت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران به آدرس inspection.tehran.ir و یا سامانه پاسخگوی ۹۶۰۰۶۰۰۰ از آخرین تغییرات مکان این واحدها آگاه شوند.
منبع:

1402/04/24
10:51:22
5.0 / 5
262
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم