قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

بازداشت ۲ زورگیر قمه به دست در جنوب تهران

بازداشت ۲ زورگیر قمه به دست در جنوب تهران

به گزارش قائم، رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو زورگیر حرفه ای در جنوب تهران اطلاع داد.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، سرهنگ علی ولی پور گودرزی در اینباره اظهار داشت: اوایل خردادماه سالجاری و درپی وقوع چندین فقره زورگیری از شهروندان در حال رانندگی و گذر از معابر عمومی، رسیدگی به مبحث در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان در اولین گام از مالباختگان برای حضور در مقر انتظامی دعوت نمودند.

وی ضمن اشاره به حضور شکات در مقر انتظامی اظهارکرد: کارآگاهان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند که سارقان راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت هوندای قرمز رنگ هستند که با پوشش کلاه و دستکش در جنوب شهر تهران از افرادی که درحال گذر از معابر عمومی و کار با تلفن همراه بودند، زورگیری کرده اند. این دو نفر به وسیله یک قبضه قمه و چاقو مالباختگان را تهدید کرده و اموال با ارزش آنان را به سرقت برده بودند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: کارآگاهان با عنایت به اهمیت مبحث با استفاده از شیوه های نوین کشف جرم موفق شدند هویت افراد زورگیر را شناسایی کنند. همینطور در جریان بررسی های تکمیلی متوجه شدند که این دو نفر از متهمان سابقه دار حرفه ای هستند که اغلب سرقت هایشان از زنان و افراد کم توان بوده است.

ولیپور گودرزی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ در گام بعدی با استفاده از روش های میدانی و اطلاعاتی موفق شدند مخفیگاه دو فرد سارق را در جنوب شهر تهران شناسایی کنند و بعد از هماهنگی با مقام قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه این دو نفر را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند.

وی ضمن اشاره به مأموریت کارآگاهان برای دستگیری این دو نفر، اظهار داشت: دو متهم بمحض مشاهده ماموران مبادرت به فرار کردند که در همین راستا تعقیب و گریز پیاده میان این افراد و ماموران شروع شد. دقایقی بعد یکی از سارقان که در حین فرار بود، با عنایت به عدم تعادل و تمرکز کافی به زمین برخورد کرد و توسط ماموران دستگیر شد. متهم دوم هم همچنان به فرار خود ادامه داد که در همین راستا کارآگاهان مجبور شدند برای دستگیری این فرد با رعایت قانون به کارگیری سلاح یک تیر هوایی شلیک کنند. با شلیک تیر هوایی متهم دو هم متوقف و دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ضمن اشاره به بازرسی از محل دستگیری دو متهم، اظهارکرد: ماموران در جریان بازرسی از محل اختفای دو متهم تعدادی اموال مسروقه را کشف و ضبط کردند. همینطور این افراد تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن لب به اعتراف بازکرده و به جرم خود در خصوص زورگیری از چند شهروند با تهدید قمه اعتراف کردند.

ولی پور گودرزی ضمن اشاره به تشکیل پرونده برای دو متهم دستگیر شده، اظهار داشت: متهمان بعد از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم، روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی ماموران پلیس آگاهی برای کشف دیگر جرائم احتمالی و شناسایی مالباختگان هم در حال انجام می باشد.


1402/04/31
18:18:20
5.0 / 5
231
تگهای خبر: دستگاه , دین , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم