قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

کودکان کدام کشورها پیشرو در مطالعه هستند؟

کودکان کدام کشورها پیشرو در مطالعه هستند؟

قائم: خراسان رضوی برمبنای نتایج تحقیقات گسترده جهانی، کودکان در سنگاپور و هنگ کنگ پیشرو در پیشرفت جهانی خواندن هستند.


به نقل از ویفروم، همه گیری کووید-۱۹ تأثیر منفی بر خیلی از زمینه های آموزشی گذاشته و در خیلی از کشورها با کاهش موفقیت در مطالعه همراه شده است.
برمبنای نتایج تحقیق بین المللی پیشرفت سواد خواندن (PIRLS) که هر پنج سال یک دفعه منتشر می شود، سنگاپور و هنگ کنگ پیشتاز پیشرفت دانش آموزان در خواندن در سطح جهان هستند. روسیه در جایگاه سوم قرار دارد، در صورتیکه انگلیس از هشتم به چهارم رسید و فنلاند در رتبه پنجم قرار گرفت.
در این بررسی حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز ۹ تا ۱۰ ساله مورد ارزیابی قرار گرفتند. نتایج این مطالعه نشان داد که دانش آموزان در سنگاپور ۵۸۷ امتیاز گرفتند، در صورتیکه دانش آموزان در هنگ کنگ امتیاز ۵۷۳ را کسب کردند، در صورتیکه میانگین امتیاز ۵۰۰ بود. دانش آموزان آفریقای جنوبی با ۲۸۸ کمترین امتیاز را کسب کردند.
داده های مطالعه سال ۲۰۲۱ تأثیر همه گیری بیماری کووید را نشان داد که مدارس سراسر دنیا تعطیل شدند. کاهش در پیشرفت خواندن در ۲۱ کشور از ۳۲ کشوری که داده های مقایسه ای بین سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱ داشتند، ثبت گردید. هشت کشور هیچ تغییری نشان ندادند و تنها سه کشور پیشرفت بالاتری داشتند.
بگفته والدینی که به این نظرسنجی پاسخ دادند، ماندن در خانه بر یادگیری دو سوم دانش آموزان تأثیر منفی گذاشت. از این تعداد، ۲۲ درصد گفتند که همه گیری «بسیار» و ۴۵ درصد بیان نمودند که «تا حدودی» بر یادگیری تأثیر گذاشته است.
طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد، سرمایه گذاری در آموزش می تواند ۲.۵۴ تریلیون دلار افزایش راندمان را به اقتصاد جهانی اضافه کند.
منبع:

1402/05/12
13:10:52
5.0 / 5
230
تگهای خبر: آموزش , بیماری , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم