قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

اجرای طرح میز خدمت برای صدمه دیدگان اجتماعی در گرمخانه های پایتخت

اجرای طرح میز خدمت برای صدمه دیدگان اجتماعی در گرمخانه های پایتخت

به گزارش قائم، مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با بیان این که بخش قابل توجهی از مددجویانی که در مددسراها حضور دارند با مشکلات متعدد اجتماعی مواجهند، اظهار داشت: به منظور کاهش مشکلات مددجویان در ابعاد مختلف، طرح میز خدمت ویژه صدمه دیدگان اجتماعی با حضور سایر دستگاههای اجرایی در مددسراهای پایتخت برگزار شده است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، دکتر احمد احمدی صدر در این زمینه خاطرنشان کرد: بر مبنای ارزیابی های صورت گرفته، خیلی از بی سرپناهان و کارتن خواب ها که به مددسراها (گرمخانه ها) رجوع می کنند با مشکل مدارک هویتی مواجهند. به همین دلیل در جلساتی که با فرمانداری تهران برگزار شد، به این نتیجه رسیدیم که میز خدمتی با مشارکت سایر نهادهای خدمات رسان در مددسراها برپا شود.
وی ادامه داد: در این میز خدمت ادارات ثبت احوال، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره کار و تعاون، سازمان تأمین اجتماعی و سایر نهادها و دستگاههای اجرایی حضور دارند تا خدمات دهی به این افراد که گرفتار انواع صدمه های اجتماعی اند، صورت گیرد.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، صدر تصریح کرد: در ۲۰ مددسرای شهر تهران خدمات گوناگونی همچون شناسایی مددجویان توانمند و دارای مهارت های شغلی و پیگیری و ارجاع آنها به منظور اشتغال در مراکز مختلف عرضه می شود. از همین رو به منظور تکمیل فرایند ساماندهی، اعزام مددجویان داوطلب بعد از مشاوره به مراکز بهبودی و کمپ های ترک اعتیاد و ارجاع مددجویان معلول بی خانمان و مددجویان سالمند به مراکز مربوطه را انجام می دهیم.
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی اشاره کرد: بی گمان آغاز طرح میز خدمت ویژه صدمه دیدگان اجتماعی در مددسراهای شهر تهران، کمک بسزایی در بازیابی هویت این افراد در جامعه دارد و این مبادرت به روند بهبود آنها سرعت می بخشد. ضمن آنکه الان هم بخش قابل توجهی از مشکلات افراد گرفتار صدمه های اجتماعی با برگزاری این میز خدمت مشارکتی، برطرف شده است.
منبع:

1402/05/18
23:05:30
5.0 / 5
327
تگهای خبر: امام , بازی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم