قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خبرداد:

ارائه خدمات هلال احمر برای اربعین بر روی نرم افزار راهنمای زائر

ارائه خدمات هلال احمر برای اربعین بر روی نرم افزار راهنمای زائر

قائم: قائم: رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از فراهم شدن امکان دسترسی به خدمات این جمعیت در نرم افزار «راهنمای زائر» در روزهای اربعین آگاهی داد.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، وحید سلیمی در نشست مشترک با فعالان ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین، اظهار داشت: این جلسه با هدف هم افزایی و بررسی راهکارهای همکاری مشترک اجرا شد. امسال در نرم افزار کاربردی یا "اپلیکیشن راهنمای زائر"، که یکی از خدمات ۲۷ گانه ستاد مردمی خادمین راهنمای زائر است، آیکون جمعیت هلال احمر نیز در کنار نمادک سایر دستگاه های خدمت رسان مانند بیمه و سایر خدمات مانند اخبار، سفارش ها، آموزش ها، معرفی اماکن مقدس، مداحی و روضه و...، ایجاد خواهد شد و عموم کاربران می توانند خدمات و آموزش های جمعیت هلال احمر را مشاهده و از این طریق دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: یکی از وظایف مهم جمعیت هلال احمر تولید محتوای آموزشی با رویکرد عمومی و همگانی به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی است که مراسم اربعین به عنوان مصداق مهم و عمده تجمعات انبوه یکی از این موارد است. بهمین منظور، معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر ویدئوها، کلیپ ها، تیزرها و اینفوگرافی های مختلفی را با موضوع پیاده روی اربعین، اصول بهداشت فردی و محیط، تجهیزات انفرادی زائر، راه های جلوگیری از گرمازدگی و بیماریهای گوارشی، برنامه غذایی مناسب و... طراحی و ساخته است.

به گفته رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در جلسه مشترک با فعالان ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین قرار شد این محتواها و تولیدات آموزشی در اپلیکیشن یا نرم افزار کاربردی راهنمای زائر بارگذاری شود.

سلیمی همین طور با اشاره به حضور نمایندگان سازمان های امداد و نجات و تدارکات پزشکی در جلسه مشترک جمعیت هلال احمر با ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین، اظهارکرد: علاوه بر محتواهای آموزشی، نشانی و مکان دقیق همراه با نقشه و مختصات جغرافیایی مراکز و پایگاه های درمانی و امدادی و خدمت رسان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق در روزهای اربعین حسینی(ع)، بر روی نرم افزار کاربردی راهنمای زائر قرار خواهد گرفت تا زوار به اطلاعات مراکز درون و برون مرزی این جمعیت به مناسبت اربعین دسترسی سهل و سریع داشته باشند.
اجرای پویش مردمی مرهم زائر
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر همین طور به اجرای طرح مرهم زائر اشاره نمود و اظهار داشت: ما در روزهای اربعین با خیل عظیم زوار حرم حسینی مواجهیم و امسال هم پیش بینی می شود بیش از چهار میلیون زائر از کشور ایران به عتبات عالیات مشرف شوند. در همین راستا نیز با توجه به این که جمعیت هلال احمر در داخل ایران موظف به امداد و نجات است و در خارج از کشور هم خدمات بهداشتی و درمانی را به زوار ارائه می کند و بحث تامین دارو برای بیمارانی که به مراکز هلال احمر مراجعه می کنند در اولویت های برنامه های سازمان است.

سلیمی اشاره کرد: بخش عمده ای از این داروها توسط خود جمعیت هلال احمر تامین می شود و امسال باتوجه به حجم چشمگیری که پیش بینی می شود ما در قالب طرح مرهم زائر مشارکت ها و کمک های مردمی را طلب کردیم تا علاقه مندان در این امر خیر بتوانند کمک های خودرا بوسیله سازمان جمعیت هلال احمر به زوار برسانند. در این پویش، تامین اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی برای زوار اربعین حسینی و سایر برنامه های بشردوستانه جمعیت هلال احمر در دست اقدام قرار گرفت و شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر نزد بانک ملی و کد دستوری#۳*۱۱۲* به این امر اختصاص پیدا کرده است و از مردم دعوت می نماییم با این کد دستوری تماس بگیرند.

وی اضافه کرد: مردم با این کد دستوری هم می توانند عضو داوطلب جمعیت هلال احمر شوند و هم آموزش های مبتنی بر مخاطرات و کمک های اولیه را دریافت نمایند و گزینه سوم هم درباره ی پویش مرهم زائر است.

سلیمی اظهار داشت: تعدادی از اقلام پزشکی در قالب پویش خادمان حرم مهرورزی در پایانه های مرزی استفاده می شود به عنوان مثال با کمک داوطلبان در پایانه های مرزی خصوصاً پایانه مرزی مهران که بیش از ۵۰ درصد تردد زوار زمینی بوسیله این مرز به انجام می رسد طرح خادمان حرم مهرورزی بوسیله ویلچر به انجام می رسد.

وی با اعلان اینکه کمک های غیرنقدی مردم می تواند در قالب دارو باشد اضافه کرد: اولویت اول ما درخواست از شرکت های تولیدکننده و توزیع کننده دارو بود تا ما را یاری کنند. مردم عزیز هم می توانند داروهای قابل استفاده و مازاد بر مصرف خودشان را به پایگاه های جمعیت هلال احمر اهدا کنند. این داروها ترجیحا بسته بندی اولیه کارخانه باشد و داروهای یخچالی و داروهایی نباشد که باید در وضعیت ۱۵ درجه نگهداری شود و داروهای شیاف نیمه باز نباشد. داوطلبان می توانند تجهیزات قابل استفاده مانند فشار سنج و ویلچر و عصا و واکر و دستگاه اکسیژن ساز را هم اهدا کنند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: ما فاز اول جمع آوری دارو راتا ۲۷ مرداد اعلام کردیم و پس از جمع آوری داروها با بهره گیری از ظرفیت خود داوطلبان، مراحل تفکیک و بسته بندی و ارسال انجام خواهد شد

منبع:

1402/05/20
03:02:30
5.0 / 5
280
تگهای خبر: آموزش , اربعین , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳