قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
شهردار منطقه یك تشریح كرد

جزئیات قلع و قمع ۵۰ درخت در بوستان کوهپایه

جزئیات قلع و قمع ۵۰ درخت در بوستان کوهپایه

قائم: به گزارش قائم، شهردار منطقه یک درمورد روند تخریب بوستان معروف به ˮکوهپایهˮ توضیحاتی را عرضه کرد و اظهار داشت: با رایزنی صورت گرفته چندین نوبت زمان اجرای حکم قطعی را عقب انداختیم، اما این دفعه بدون اطلاع ما اجرای حکم انجام شد و کاملا غافلگیرانه بود.


صباغ در گفتگو با ایسنا، در خصوص قطع درختان بوستان معروف به "کوهپایه" اظهار داشت: از سال ۹۹ پرونده زمین بوستان "کوهپایه" در مراجع قضایی مفتوح و در همان سال نخستین رای صادر شد و در سال ۱۴۰۰ فرآیند تجدید نظر این حکم که در خصوص قلع وقمع و جمع آوری درختان بود انجام و در نهایت مراتب به اجرای احکام ارسال شد.
وی با بیان اینکه آخرین دستور اجرای حکم در تاریخ ۱۸ تیر ماه سالجاری به شهرداری منطقه یک ابلاغ گردید که ما صراحتا به کلانتری اعلام کردیم که در این فصل، امکان جابجایی درختان وجود ندارد و باید به ما زمان دهید تا نسبت به جمع آوری درختان در فصل مناسب اقدام نماییم، اظهار نمود: از تاریخ ۲۰ تیر ماه که ما در شهرداری منطقه یک به کلانتری نامه زدیم تا روز گذشته هیچ ابلاغیه و اخطاریه درمورد اجرای حکم این پرونده به شهرداری داده نشد و ساعت ۶ بامداد روز شنبه با خبر شدیم که با حضور تعداد زیادی از عوامل نیروی انتظامی در محل و نصب برچسب های ورود ممنوع، درختان این ملک را با استفاده از «باب کت» قلع و قمع کردند.
شهردار منطقه یک با تکیه بر اینکه در این زمین حدود ۵۰ درخت از بن ۱۵ تا ۳۵ موجود بود که متأسفانه قلع و قمع شد، اظهار داشت: نکته قابل توجه اینست که شهرداری منطقه در دو تاریخ ۲۳ تیر و اوایل مرداد ماه سالجاری به مجتمع قضایی درخواست تملک زمین را داده بود که از لحاظ قانونی باید به ما شش ماه زمان داده می شد که فرآیند تملک را پیش ببریم، اما به این مورد توجه نشد و واحد اجرای احکام نسبت به اجرای حکم اقدام نمود.
وی با تکیه بر اینکه بدون اطلاع شهرداری در ساعت ۶ بامداد روز شنبه ۲۱ مرداد مبادرت به اجرای حکم کردند و حتی وقتی شهردار ناحیه با خبر شده و قصد داشته که مانع اجرای این حکم شود او را جلب کردند، اظهار داشت: این ملک یک زمین خالی بوده است که در اوایل دهه ۹۰ درختکاری در آن صورت می گیرد و کم کم تبدیل به یک بوستان می شود. هر چند که درمورد اسناد مالکیت آن طرح شکایتی در دادسرای ناحیه یک شمیرانات ثبت شده است، اما در زمان مدیریت بنده در شهرداری منطقه یک که چهار ماه از آن می گذرد با رایزنی صورت گرفته چندین نوبت زمان اجرای حکم قطعی را عقب انداختیم، اما این دفعه بدون اطلاع ما اجرای حکم انجام شد و کاملا غافلگیرانه بود.
صباغ در پاسخ به این سؤال که مالک می خواهد از این زمین چه استفاده ای کند؟ اظهار نمود: مالک می خواهد مسکونی بسازد، اما ما هم در منطقه یک پیشنهاد تغییر کاربری این ملک به فضای سبز را به کمیسیون ماده پنج برده و امیدواریم که این درخواستمان محقق شود.

منبع:

1402/05/23
11:05:39
5.0 / 5
319
تگهای خبر: دین , قانون , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴