قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران خبر داد

تهیه چک فهرست معاینه فنی برای سرویس مدارس تهران

تهیه چک فهرست معاینه فنی برای سرویس مدارس تهران

قائم: به گزارش قائم، مدیر عامل ستاد معاینه فنی شهر تهران از تهیه چک فهرست معاینه فنی ویژه سرویس مدارس اطلاع داد.


شادی مالکی در گفتگو با ایسنا، در مورد معاینه فنی سرویس مدارس با اشاره به اینکه مکاتبه ای با آموزش و پرورش در این حوزه انجام شده است، اظهار داشت: در این نامه ضمن عرضه فهرست مراکز معاینه فنی ویژه سرویس مدارس از آنها درخواست کردیم که فهرست سرویس مدارس خویش را جهت برنامه ریزی معاینه فنی این خودرو ها ارائه نمایند که هنوز این مهم محقق نشده است.
وی ضمن اشاره به اهمیت دریافت معاینه فنی و چکاپ و انجام آزمون های معاینه فنی برای سرویسهای مدارس اظهار داشت: با عنایت به اینکه مخاطبان سرویسهای مدارس، کودکان و نوجوانان هستند، چک فهرست ویژه ای برای سرویس مدارس تهیه کردیم تا علاوه بر آیتم های روتینی که در آزمون های معاینه فنی وجود دارد، سرویسهای مدارس هم به صورت ویژه تری مورد بررسی قرار بگیرند.
مالکی افزود: از آنجاییکه مسافران سرویس مدارس، دانش آموزان هستند در هنگام معاینه فنی شاخص هایی همچون قفل شدن درها، کمربندها، دارا بودن کپسول اطفای حریق و.... چک خواهد شد و درخواستمان اینست که والدین بر مساله ایمن بودن سرویس مدرسه حساسیت داشته باشند.
به نقل از ایشان، والدین اگر می خواهند فرزندشان را برای سرویس مدرسه ثبت نام کنند حتما استعلام بگیرند که خودرو، معاینه فنی داشته باشد. علاوه بر این از مسئولین مدارس تقاضا می شود جهت حفظ سلامت دانش آموزان و آرامش خانواده ها حتما از سرویس مدارس دارای گواهی معاینه فنی که از اعتبار آن بیش یک ماه نگذشته، بهره برده و بشدت در این خصوص حساسیت های لازم را لحاظ نمایند. بدون تردید رجوع این خودرو ها به مراکز معاینه فنی شهر تهران به منزله داشتن حداقل ایمنی های لازم جهت تردد است.
مالکی با اشاره به اینکه هم اکنون شش مرکز در تهران را برای معاینه فنی سرویس مدارس اختصاص داده ایم، اظهار داشت: فارغ از این که برخی از مراکز به این امر اختصاص داده شده است، به همه مراکز هم اعلام کردیم که اگر مسیر راننده یا صاحب سرویس به مراکز منتخب ما دور است، به جهت اینکه بحث آلودگی و ترافیک مزید بر علت نشود، با یک معرفی نامه از آموزش و پرورش می توانند به نزدیک ترین مرکز معاینه فنی رجوع کنند و همکاران ما سرویس دهی لازم را برایشان انجام می دهند.
منبع:

1402/06/08
07:29:41
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دین , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴