قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
یادداشت مهمان؛

حکومت اقلیم کردستان عراق حامی درجه یک گروهک های تروریست کردی است

حکومت اقلیم کردستان عراق حامی درجه یک گروهک های تروریست کردی است

سلاح و تجهیزات نظامی را نیز از طریق کولبران وارد کشور کرده و خود با لباس شخصی به راحتی از مرز عبور کرده و در آنسوی مرزها، سلاح و تجهیزات را از کولبران مخصوص این کار دریافت می کنند.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: مسئله خلع سلاح و اخراج گروهک های تروریست و تجزیه طلب کرد ایرانی از خاک اقلیم کردستان عراق به یکی از مهم ترین اخبار هفته جاری تبدیل شده است.
سالهاست جمهوری اسلامی ایران از حکومت اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق خواسته تا این گروهک ها را همچون سازمان تروریستی منافقین از خاک این کشور اخراج کنند و هر بار هم شاهد واکنش های رسانه ای مقامات عراقی و خصوصاً اقلیم کردستان به این مساله هستیم، بارزانی ها در تمام واکنش های خود تنها یک جمله را مرتباً تکرار می کنند: «ما اجازه نمی دهیم از خاک اقلیم کردستان، تهدیدی متوجه کشورهای دوست و همسایه شود و هیچ گروهی حق ندارد از خاک عراق برای تعرض به کشورهای همسایه استفاده کند!»
اما نتیجه این واکنش ها چه شد؟!
نادر کیانی راوی کتاب «سیطره» که چندی است توسط انتشارات سوره مهر انتشار یافته، یادداشتی را با عنوان «حکومت اقلیم کردستان عراق حامی درجه یک گروهک های تروریست کردی است» در رابطه با این گروهک ها نوشته که برای انتشار در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته است.
مشروح متن این یادداشت را در ادامه می خوانیم:
اعزام مرتب تیم های تروریستی به داخل کشور از جانب گروهک های تروریست کردی خصوصاً کومله، دمکرات، خبات و پاک! انتشار تصاویر و ویدیوهای حضور عناصر مسلح ضد انقلاب در روستاهای شمال غرب کشور! ترور ده ها شهروند بسیجی بومی کردستانی در دوران اغتشاشات اخیر به جرم هواداری از جمهوری اسلامی و مخالفت با گروهک های تروریست کردی! اعزام ۴ تروریست از جانب گروهک تروریستی کومله مهتدی به نیابت از رژیم صهیونیستی پژمان فاتحی، محسن مظلوم، هژیر فرامرزی و وفا آذربار که توسط نیروهای امنیتی شناسایی شده و در حالیکه قصد انجام عملیات مهم انفجاری در تأسیسات اصفهان را داشتند قبل از هر اقدامی در شهر اصفهان دستگیر شدند! حضور تیم تروریستی حزب منحله دمکرات کردستان در پیرانشهر، مریوان و… ایجاد رعب و وحشت و تیراندازی در میان مردم و عربده کشی با هدف عرض اندام و اعلام موجودیت!
اما این تیم ها از کجا وارد کشور می شوند؟ مبدا حرکت آنها کجاست؟ این تیم ها از اردوگاه های زرگویز، زرگویزله، بانه گه وره، کویه آماده، تجیهز و از مقابل سیطره های ایست و بازرسی های اقلیم کردستان عراق عبور کرده و به سادگی وارد کشور شده و عملیات خویش را انجام داده و باردیگر از همان مسیرها به داخل کشور بر می گردند. بدون شک هیچ تیم تروریستی بدون رضایت اقلیم و بدون آنکه در حین خروج از اقلیم از مقابل بازرسی های اقلیم کردستان عبور کنند، نمی توانند وارد کشور شوند.
فرماندهان نظامی گروهک ها، به تیم های اعزامی به داخل کشور اعلام می کنند از نظر مرزها نگرانی نداشته باشند چون که با نیروهای اقلیم کردستان هماهنگ شده است! سلاح و تجهیزات نظامی را هم از راه کولبران وارد کشور کرده و خود با لباس شخصی به سادگی از مرز عبور کرده و در آنسوی مرزها، سلاح و تجهیزات را از کولبران مخصوص این کار دریافت می کنند.
ذکر این نکته هم ضروری است که بارها سران گروهک های تروریست کردی در جلسات داخلی عنوان کرده اند که اقلیم کردستان عراق بشدت با جمهوری اسلامی مخالف بوده و هیچگاه آنها را به جمهوری اسلامی نمی فروشند.
حتی در مصاحبه های اخیر با ایران اینترنشنال، بی بی سی فارسی، صدای آمریکا، رووداو اقلیم کردستان، دراومیدیا اقلیم کردستان و سران گروهک های کردی به صراحت اعلام نموده اند که اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق هیچ صحبتی با آنها در مورد خلع سلاح و یا ترک اردوگاه ها نکرده اند! تذکری هم به آنها نداده اند و صرفا دوستانه به آنها گفته شده؛ رعایت کنید همین.
بدون شک و با عنایت به واکنش گروهک ها نتیجه می گیریم که حکومت اقلیم کردستان درحال وقت کشی است و در حالیکه در ماه های اخیر فرصت داشت تا به گروهک ها ضرب الاجل بدهد نه تنها هیچ صحبتی با آنها نداشته بلکه هر زمان قرار بوده سپاه پاسداران به مواضع تروریست ها در اقلیم شمال عراق حمله کند، سران اقلیم کردستان و متأسفانه برخی مقامات اتحادیه میهنی کردستان مبحث را به اطلاع سران ضد انقلاب رسانده اند و به همین علت است که هر بار جمهوری اسلامی حملاتی انجام داده اردوگاه ها خالی بوده و مشکلی برای نیروها پیش نیامده است.
البته جز مورد حمله موشکی به مقرات حزب منحله دمکرات در چند سال قبل و گروهک تروریستی پاک پارسال که ده ها فرمانده نظامی این گروهک ها به هلاکت رسیدند و دلیل آن هم این بود که این دفعه اقلیم کردستان در جریان حملات قرار نداشت.
علاوه بر مردم کردستان عراق، خیلی از شهروندان اقلیم کردستان ساکن در روستاهای محل استقرار گروهک تروریستی کومله، از حضور گروهک ها بشدت ناراضی هستند و حتی می گویند ما بارها با اقلیم کردستان صحبت کرده و خواهان اخراج آنها شده ایم اما به حرف ما گوش نمی دهند.
ابراهیم علیزاده سرکرده کومله، عبدالله مهتدی سرکرده طیف دیگری از کومله، مصطفی هجری سرکرده حزب منحله دمکرات و حسین یزدان پناه سرکرده گروهک تروریستی پاک اخیراً توافق کرده اند که هر بار جمهوری اسلامی به مقرات ضد انقلاب حمله کند، در رسانه ها چنان تبلیغ کنند که گویی جمهوری اسلامی به شهروندان اقلیم کردستان حمله می کند و ما بهانه هستیم تا بدین سان مانع حملات جمهوری اسلامی شده و توجه جهانیان را به این مساله جلب نماییم.
گروهک های تروریست کردی حتی در کمال وقاحت مدعی هستند اردوگاه هایشان غیرنظامی است! این در حالیست که هر دو ماه یکبار چندین فریب خورده در آموزشگاه های آنها مسلح شده و به صفوف این گروهک ها ملحق می شوند.
لازم است این دفعه جمهوری اسلامی ایران مراقب سناریوی وقت کشی حکومت اقلیم باشد و از قبل لحظه حمله را اعلام نکند چون که اساسا اقلیم کردستان به گوش ضد انقلاب خواهد رساند، دولت اقلیم کردستان همانطوریکه برای ارتش ترکیه این حق را قائل می شود که سران پ. ک. ک را در خاک این کشور هدف قرار داده و حتی به صورت انفرادی نیروهای پ. ک. ک را در داخل شهرها هدف قرار دهند باید این حق را برای جمهوری اسلامی هم قائل باشد تا اقدام مشابه ضد تروریست های ایرانی داشته باشند.
این مساله را هم فراموش نکنیم که حکومت اقلیم کردستان هیچگاه گروهک ها را خلع سلاح نکرده و گویا قصد اخراج هم ندارند! اگر اقلیم قصد این کار را داشت بدون شک سران گروهک ها آگاه بودند و اینطور نمی شد که ضد انقلاب با افتخار در رسانه ها اعلام کنند اقلیم کردستان حتی به آنها تذکر هم نداده چه رسد به درخواست خلع سلاح و اخراج!
گروهک های تروریست کردی هم به صراحت اعلام نموده اند که خط قرمز آنها خلع سلاح است پس بهتر است به جای امید بستن به حکومت اقلیم و دولت عراق، جمهوری اسلامی ایران همچون ارتش ترکیه با قاطعیت این غائله را ختم کند.
در توافقنامه امنیتی که شامل ۳ بند و عبارت است به پیشگیری از نفوذ افراد مسلح بعد از استقرار گارد مرزی، تحویل افراد تحت تعقیب بعد از صدور حکم بازداشت قانونی و خلع سلاح و برچیدن پایگاه ها اشاره شده است.
البته توافق با ایران در رابطه با گروههای مسلح در شمال عراق مبحث جدیدی برای عراق نیست. اما متأسفانه هشدارهای محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق و بارزانی ها در خصوص غیر قابل قبول بودن استفاده از خاک عراق برای عملیات این گروه ها و تبدیل آن به مبدأ هدف قرار دادن کشورهای همسایه، تنها جنبه رسانه ای و وقت کشی دارد.
در روزهای اخیر هم ویدیوهایی از گروهک تروریستی کومله منتشر گردید که در آن با وقاحت تمام، نیروهای کومله از اعلام آمادگی برای پاسخ به حملات احتمالی جمهوری اسلامی سخن می گویند، حتی تصاویر زیادی از مسلح شدن فریب خوردگان جدید در همین روزهایی که سران اقلیم مدعی هستند که حاضر نیستند از خاک کشورشان ضد کشورمان اقدامی صورت بگیرد، انتشار یافته است.
 

1402/06/16
15:57:47
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم