قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
اسماعیلی خبر داد؛

تفاهمنامه همکاری وزارت فرهنگ و جهاد دانشگاهی به امضا رسید

تفاهمنامه همکاری وزارت فرهنگ و جهاد دانشگاهی به امضا رسید

قائم: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انعقاد تفاهمنامه ای بین وزارت فرهنگ و جهاد دانشگاهی برای پیشبرد کارهای فرهنگی آگاهی داد.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران از انعقاد تفاهمنامه ای بین وزارت فرهنگ و جهاد دانشگاهی برای پیشبرد کارهای فرهنگی آگاهی داد و اظهار داشت: جهاد دانشگاهی یک مجموعه عظیم و خوشنام و جز مولودات انقلاب اسلامی است و هرجایی که وارد شده ممتاز عمل کرده است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی دارای پژوهشکده های موفق در عرصه فرهنگ و هنر و همین طور مراکز تحقیقاتی پیمایشی و افکارسنجی معتبری بوده که امیدواریم انعقاد این تفاهمنامه بتواند زمینه بیشتر همکاریهای وزارت فرهنگ و جهاد دانشگاهی را در کارهای فرهنگی سبب شود. تلاش ما نیز در وزارتخانه این است که بتوانیم از همه ظرفیتهای جهاد دانشگاهی برای پیشبرد حوزه فرهنگ و هنر خصوصاً در عرصه هوشمندسازی و فن آوری های نوین استفاده نمائیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: حوزه فرهنگ و هنر دارای عقب ماندگی های چند دهه ای است و عمدتا نوع اجرا در طول سالهای مختلف به این سمت بوده که حکمرانی فرهنگ و هنر تضعیف شده است؛ سیاست محوری دولت مردمی این است که حکمرانی در عرصه فرهنگ و هنر احیا شود و تصدی گری با مردم باشد.

اسماعیلی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی همچون مجموعه هایی است که ماهیت مردمی و جهادی اش بر کارکرد نهادی و ساختاری اش غلبه دارد. در حقیقت ما به جهاد دانشگاهی به عنوان یک مجموعه اداری نگاه نمی نماییم بلکه مجموعه ای است که حاصل اراده های قاطع جوانان انقلابی، مؤمن و متدین در دهه های قبل است که حالا این روحیه را به نسل های جدید نیز انتقال داده اند.

وی افزود: سال قبل یک فیلم با موضوع جوانی تولید شد و امسال نیز چندین فیلم و برنامه فرهنگی برای این حوزه تدارک دیده شده که به زودی به مرحله اجرا می رسد. پس از تصویب این قانون برنامه های فرهنگی در نظر گرفته شده است ولی این برنامه ها زمان بر است و با حمایت ها و جهت گیری های وزارت فرهنگ امیدوار هستیم در سال های آتی شاهد به ثمر رسیدن بخش مهمی از این طرح های فرهنگی نمایشی باشیم.

اسماعیلی اضافه کرد: امسال مثل سال قبل سینمای ایران پررونق است و کارهای خوبی در دست تولید است. اکنون فیلمی داریم که در گیشه بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان فروش داشته است و در عرصه موسیقی هم این رونق دیده می شود. استقبال فزاینده از کارهای هنری نشان دهنده عمق فرهنگی جامعه ایرانی است و این مسئله مسئولیت مضاعفی بر عهده مدیران وزارت فرهنگ به وجود می آورد.


منبع:

1402/06/17
14:55:36
5.0 / 5
303
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲