قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
امیری مطرح كرد؛

مؤمنان باید مقابل حوادث و رنج های فلسطین صبور باشند

مؤمنان باید مقابل حوادث و رنج های فلسطین صبور باشند

قائم: به گزارش قائم، نویسنده کتاب مارقه الروم اظهار داشت: مقام معظم رهبری بشارت دادند ما به قله ظهور نزدیک شدیم و مومنان باید در مقابل حوادث و شدائد و رنج های کودکان فلسطینی صبور باشیم چون انّ مع العسر یسرا.به گزارش قائم به نقل از مهر، کتاب «مارقه الروم» با حضور مصطفی امیری نویسنده اثر، معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران حجت الاسلام حسین آبادی، نویسنده و کارشناس قرآن و نهج البلاغه حجت الاسلام علی رهبر و زائرین و علاقه مندان امام عصر (عج) در مسجد مقدس جمکران رونمایی گردید.
مصطفی امیری پژوهشگر و نویسنده مباحث مهدویت در رابطه با تازه ترین اثرش با نام «مارقه الروم» اظهار داشت: آیات ابتدایی سوره روم از اعجازهای قرآن است. از ابعاد اعجاز قرآن و صدق نبوت پیامبر اکرم پیشگویی از آینده است ازجمله در آیات ابتدایی سوره روم. ترجمه آن اینست که رومی ها در منطقه شام از ایرانی ها شکست خوردند و پس از حوادثی قرآن پیش گویی می کند و در این وعده دوم مؤمنان هم شادمان خواهند شد. مفسر گران قدر آیت الله جوادی آملی می فرمایند دو امپراتوری بزرگ آن زمان یعنی ایران و روم در منطقه شام و فلسطین تقابل نظامی داشتند و البته رومی ها در این جنگ شکست خوردند. پیروزی ایرانیان در منطقه فلسطین صورت گرفت.
وی در رابطه با تکرار سنت الهی در تاریخ اضافه کرد: آیات ابتدایی سوره روم با وعده الهی شروع می شود. آیات پایانی هم با وعده الهی است. وَعْدَ اللَّهِ لَا یُخْلِفُ اللَّهُ وَعْدَهُ. این وعده الهی است و وعده الهی تخلف ناپذیر است. نخستین آیه سوره روم شکست رومی هاست. غُلِبَتِ الرُّومُ فِی أَدْنَی الْأَرْضِ این «ادنی الارض» اعجاز علمی قرآن را نمایش می دهد. اما این شکوه و اقتدار ایرانی ها مجدد در عصر ظهور تکرار خواهد شد. در روایات آینده پژوهی مهدوی در کتب شیعی ایرانی ها این دفعه در کسوت پیروان خاندان در غالب مؤمنان شیعی، مجاهدان مسلمان در عصر ظهور رومی ها را در منطقه شام و فلسطین شکست خواهند داد. و این دفعه «عند قیام القادم» یعنی هنگامه ظهور. «ویفرح المؤمنون بنصرالله» یعنی با نصرت الهی این وعده الهی صورت خواهد گرفت. و این را می دانیم هربار خداوند وعده می دهد تخلف ناپذیر است و اساسا صورت خواهد گرفت.
این نویسنده در رابطه با انتخاب سوره روم برای این کتاب اظهار داشت: سوره روم از سوره هایی است که تلاوتش در شب قدر استحباب مؤکد دارد. و امام صادق برای عظمت این سوره قسم جلاله خورده اند. تدبر در آیات ابتدایی این سوره مشخص می شود داستان تقابل جبهه حق با باطل است. همان گونه که جبهه باطل اخیراً در سخنرانی ۲۵ اکتبر آقای نتانیاهو نخست وزیر نامشروع رژیم اسرائیل به زعم باطل خودشان اعلام نمود ما جبهه نور، سپاه مقابل ما جبهه ظلمت و تاریکی و ما پیروز خواهیم شد درحالی که وعده الهی دقیقا برعکس است. وعده قرآن طبق آیات سوره اسرا و سوره روم اساسا محور شیعی در این جنگی که تازه شروع شده است و پس از حضور مارقة الروم در فلسطین به اوج خواهد رسید منتهی خواهد شد به پیروزی محور مقاومت شیعه ان شاء الله.
حجت الاسلام امیری در پاسخ به این سؤال که آیا خاندان برای حوادث آخرالزمان بیاناتی داشته اند، اضافه کرد: در کتب شیعی خاندان برای رصد تحرکات دشمنان احادیثی را فرموده اند ازجمله سلسله حوادث فتنه شام. سفیانی آخرین حادثه فتنه شام و نخستین نشانه حتمی ظهور است. یعنی طبق آن چه در روایات ذکر شده از وقتی سفیانی می آید بین نخستین نشانه حتمی ظهور تا خود فرایند قیام حضرت از کنار کعبه کمتر از دو سال فاصله است. این که مقام معظم رهبری بشارت می دهند ما به قله ظهور نزدیک شده ایم و مؤمنان به جبهه حق باید استقامت کنند باید در مقابل حوادث و شدائد و رنج های کودکان فلسطینی صبور باشیم چون انّ مع العسر یسرا. قله ظهور به راحتی به دست نخواهد آمد. با مجاهدت و مبارزه به دست می آید. از شهید سلیمانی پرسیدند آیا مساله فلسطین با مذاکره حل خواهد شد؟ ایشان گفت هیچگاه این اتفاق نخواهد افتاد فقط با مبارزه است که دشمن غدار عقب نشینی خواهد نمود. دکترین قرآن هم در سوره اسرا و روم بر همین استوار است. ما باید از قرآن الهام بگیریم. این که مقام معظم رهبری می فرمایند پیروزی جبهه مؤمنان در سرزمین فلسطین است متأثر از فرامین قرآنی است.
وی در قسمت پایانی صحبت های خود اظهار داشت: ان شا الله این کتاب بشارتی باشد برای مجاهدان مسلمان و التیامی باشد بر رنج و آلام مستضعفان و استغاثه کودکان مظلوم و شهید فلسطین.
کتاب «مارقه الروم» در ۱۵۲ صفحه با قیمت ۸۵ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1402/08/13
09:31:05
5.0 / 5
365
تگهای خبر: اسلام , امام , پیامبر , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم