قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
اسماعیلی خبر داد؛

برگزاری روزهای فرهنگی ایران و ازبکستان در سال 2024

برگزاری روزهای فرهنگی ایران و ازبکستان در سال 2024

به گزارش قائم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با وزیر فرهنگ ازبکستان اظهار داشت: مقرر شد سال ۲۰۲۴ روزهای فرهنگی ایران و ازبکستان در هر دو کشور برگزار گردد.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اجلاس سران اکو با آزاد بیک نظربیک اف وزیر فرهنگ ازبکستان دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر فرهنگ در این گفت و گو از آزاد بیک نظربیک اف دعوت کرد تا به تهران سفر کند.
اسماعیلی در حاشیه این دیدار ضمن اشاره به برگزاری روزهای سینمای ایران در ازبکستان اظهار داشت: بررسی رویداد روزهای سینمای ایران در ازبکستان که با استقبال مخاطبان همراه بود در ازبکستان چند روز گذشته به پایان رسید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور اظهار داشت: در این نشست مقرر شد سال ۲۰۲۴ روزهای فرهنگی ایران و ازبکستان در هر دو کشور برگزار گردد.
اسماعیلی ضمن اشاره به گفت و گو با طرف ازبکستانی در خصوص اعلام خواهر خواندگی بین شهر های مختلف ایران و ازبکستان اظهار داشت: بر تقویت این امر در این جلسه تاکید گردید. همینطور برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک بین دو شهر سمرقند و اصفهان و بخارا و همدان همچون پیشنهادات مطرح شده در جلسه بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با همکاری بنیاد بوعلی سینا با مجموعه های مرتبط در ازبکستان هم اظهار داشت: بوعلی سینا میراث بزرگ تمدن ایرانی اسلامی است که در بخارا متولد و در همدان مدفون است در همین زمینه تداوم همکاری مشترک بنیاد بوعلی سینا با مجموعه های ازبکستان در جلسه عنوان شد.
وی اضافه کرد: «جایزه بین المللی گوهرشاد» و همکاری در این حوزه از دیگر موضوعات مهم این دیدار بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزیر فرهنگ ازبکستان مهر ماه در حاشیه اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در قطر دیدار و گفت و گو داشت که در آن جلسه هم دو طرف بر توسعه روابط فرهنگی تاکید داشتند.
محمدمهدی اسماعیلی به همراه رئیس جمهور بامداد امروز جهت شرکت در اجلاس سران اکو وارد ازبکستان شد.


منبع:

1402/08/19
17:48:21
5.0 / 5
247
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴