قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
توسط انتشارات كتاب جمكران؛

انتشار بابا فوفو برای نوجوانان

انتشار بابا فوفو برای نوجوانان

قائم: به گزارش قائم، جلد دوم کتاب پروفسور فوفو با نام بابا فوفو نوشته معصومه میرابوطالبی برای مخاطبان نوجوان توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، جلد دوم کتاب «پروفسور فوفو» با نام «بابا فوفو» نوشته معصومه میرابوطالبی اخیرا با تصویرگری «سمیه رحمتی خواه» توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و روانه بازار نشر شده است.
این کتاب که برای گروه سنی نوجوان نگارش شده است، تلنگر خوبی است برای ما انسان ها که از کره زمین، یعنی همان زیستگاه خود غافل شده ایم و خواسته و ناخواسته به این سرمایه و نعمت الهی صدمه می زنیم.
نویسنده این اثر یک دنیای خیالی و موجودات اساطیری خلق کرده که درون آن شبیه یک دنیای پشتیبان برای دنیای واقعی عمل می کند. این دنیا از اعمال و رفتار مخرب برخی از انسان ها صدمه می بیند، اعمالِ زیانباری مانند ریختن زباله در دریا و مرگ آبزیان، ریختن زباله های صنعتی و خانگی در طبیعت و محیط زیست، آلودگی کارخانه ها و غیره نویسنده این اثر، خواننده را با قلم شیوا و داستان شیرین و ماجراجویانه خود همراه می کند.
میر ابوطالبی می گوید در ستایشِ طبیعت و محیط زیست که اینروزها مورد ظلم و صدمه بسیاری قرار گرفته است و مروری بر پندهای اخلاقیِ نهفته در بطن داستانِ این کتاب باید اظهار داشت: ما انسان ها بعنوان یکی از هزاران گونه های زیستی که روی زمین زندگی می نماییم در طول سالهای گذشته میهمان خوبی برای این سیاره نبوده ایم. اینروزها که با مشکلات فراوان محیط زیستی، مخصوصاً مشکل آب و خشکسالی، روبه رو هستیم باید بیشتر به محیط زیست و حفظ کره ی زمین برای فرزندان و نسل های آینده فکر نماییم. همه ی ما باید عادت های زندگی مان را تغییر دهیم تا گامهای مؤثری در راه محافظت از محیط زیست برداشته شود.
امیدواریم هر یک از ما با مهربانی دیگران را تشویق نماییم تا برای سالم ماندن سیاره مان تلاش کند تا زمین به مکانی بهتر به منظور زندگی تبدیل گردد و تک تک ما در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.
در مقدمه این کتاب بالحنی صمیمانه، بیانی دلنشین و قلمی هنرمندانه، هم از عنوان کتاب گره گشایی می شود و هم خواننده را به خواندن این کتابِ ماجراجویانه و گره گشایی های بعدی، ترغیب و تشویق می کند.
«معصومه میرابوطالبی»، نویسنده حوزه کودک و نوجوان و عضو هیئت مدیره انجمن ادبی داستان جمعه است و از کتاب های دیگر او میتوان به «مثل یک بوم سفید»، «از باغ ها به بعد»، «اژدهای دماوند»، «آن سوی دریای مردگان»، «پروفسور فوفو»، «هندوانه خوشحال»، «شهر من»، «عروسی درِ قوری»، «سفر دانه ای» و «جوجه های آفتاب پرست» اشاره نمود.
در بخشی از این کتاب می خوانیم:
فوفو تازه می خواست اخبار وحشتناک را بشنود. ایستادم و هرچه از پودر را جمع کرده بودم، پخش کردم توی هوا. بوی نعنا همه جا پیچید. گفتم: «بابا فوفو! به این بزرگی بود، خیلی بزرگ تر از بقیه گلیمگوشها. دندون هاش به چه بزرگی بود، مثل این که از گلیمگوش های اولیه باشه، مثل انسان های اولیه». بعد خودم از نظریه خودم خوشش آمد و ادامه دادم: «شاید توی زمان سفر کرده و از زمان ماقبل تاریخ گلیمگوشها آمده به این دوران. لابد توی سرزمین گلیمگوشها یه ماشین زمانی، تونل زمانی…»
این کتاب با ۱۳۴ صفحه و قیمت ۷۹ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1402/08/30
08:58:53
5.0 / 5
82
تگهای خبر: سفر , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم