قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
اسماعیلی در همایش اشك مریم مطرح كرد؛

مقاومت فلسطین از نقش آفرینی زنان و دختران خالی نبوده است

مقاومت فلسطین از نقش آفرینی زنان و دختران خالی نبوده است

به گزارش قائم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش بین المللی اشک مریم اظهار داشت: هیچ مقطعی از مقاومت فلسطین از نقش آفرینی زنان و دختران این سرزمین خالی نبوده است.به گزارش قائم به نقل از مهر، همایش بین المللی اشک مریم، همبستگی جهانی زنان مقابل نسل کشی رژیم صهیونیستی همزمان با روز جهانی رفع خشونت مقابل زنان با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی، جمیله علم الهدی دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران و همسر آیت الله سید ابراهیم رئیسی، کبری خزعلی معاون امور زنان ریاست جمهوری، فریبا علاسوند عضو هیأت علمی پژوهشی پژوهشکده زن و خانواده و بیش از ۴۰۰ زن اندیشمند از سراسر کشور عصر امروز شنبه ۴ آذر در سالن اجلاس سران اجرا شد.
در این همایش که مهمانان داخلی و خارجی حضور دارند، تعدادی از زنان اندیشمند و کنشگر بین المللی از کشورهای مختلف و نمایندگان جبهه مقاومت نیز بصورت حضوری و مجازی سخنرانی کردند.
زنان در غزه اسوه های مقاومت هستند
در این همایش مذکور اسماعیلی اظهار داشت: از زنان آزاده، اهل فضل، فرهنگ، هنر، شعرا، اساتید حوزه و دانشگاه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که برای پشتیبانی از جبهه مقاومت خصوصاً ایثار بانوان مقاومت در همایش بین المللی اشک مریم گرد هم آمدند، تشکر می کنم.
وی افزود: مقاومت بیش از صد ساله فلسطین و غزه آکنده از حضور گرم و قدرت ساز شیر زنان این سرزمین ها بوده است. هیچ مقطعی از مقاومت از نقش آفرینی زنان و دختران فلسطین خالی نبوده است. حماسه ایثار زنان در هیچ حرکت و جنبشی به نتیجه نمی رسد مگر این که مردان هم همزمان در کنار زنان باشند. ما این را در سابقه بیش از ۶۰ ساله انقلاب و مکتب امام راحل تجربه کردیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: عنصر مقاومت با حضور زنان معنا پیدا می کند. در رخدادهای تاریخی حضور زنان روشن بوده است. حضرت محمد (ص) با همراهی حضرت خدیجه (س) رسالتش را پیش برد. میراث پیامبر (ص)، امامت امت و رهبری جامعه اسلامی با ایثار و جانفشانی حضرت زهرا (س) شکل گرفت. مفهوم امامت و ادامه امر ولایت با نهضت بزرگ فاطمی شروع شده و ادامه پیدا کرده است. اگر حضرت زینب (س) نبود نهضت کربلا ناقص و ابتر می ماند. در روزهای پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس، دفاع از حرم و امنیت مادران و زنان عناصر اصلی پیروزی بودند. تن فرزندان و همسران لباس رزم می پوشاندند و عازم میدان های جنگ می کردند. مگر می شود مردان مقاومت کنند، بدون این که زنان نقشی داشته باشند؟
اسماعیلی اظهار داشت: از مکتب امام راحل درس گرفته ایم که هر جنبش و حرکتی با حضور زنان و مردان پیش می رود. ما این را در انقلاب تجربه کردیم. مقاومت فلسطین الهام دیگری از انقلاب است و جایگاه زنان را تبیین می کند. غزه با مقاومتش که با همراهی زنان بوده، جهانیان را حیرت زده کرد. زنان در غزه اسوه های مقاومت هستند.
زن فلسطین اسطوره با احساس است
در ادامه همایش بین المللی اشک مریم، اسرا البحیصی خبرنگار تلویزیون العالم در غزه در سخنرانی مجازی خود اظهار داشت: خانواده خودرا در جنگ از دست داده ام. حال مناسبی ندارم. نفس نفس می زنم اما بصورت مجازی در این همایش بین المللی شرکت کردم تا پیام زنان فلسطین را منتقل کنم.
وی افزود: من در هر شرایطی که باشم به زن بودنم، مادر بودنم، دفاع از فرزندانم و کارم ادامه می دهم و پیامم را منتقل می کنم. زنان سوخت این جنگ هستند. نیمی از شهدا زنان هستند. در این جنگ زن فلسطینی با تخریب منزلش، کشته شدن خود، همسر و فرزندش و آوارگی مورد هدف قرار می گیرد.
خبرنگار تلویزیون العالم اضافه کرد: زن فلسطینی اسطوره است اما نه اسطوره ای که احساس ندارد! بلکه احساس دارد و دوست دارد زنده بماند و زندگی کند. زن فلسطینی برای مقاومت الگو خلق می کند. الآن که من با شما صحبت می کنم کودکان بازی می کنند و مادران داخل چادرها اگر مواد غذایی باشند غذا می پزند، اگر نباشد هم قرص نانی را بین فرزندان تقسیم می کنند. اینجا زنان و کودکان خیلی گرسنه هستند. من زنان را در اینجا مثل شاخه های زیتون استوار میبینم.
البحیصی اظهار داشت: برای توقف جنگ دعا کنید. به جهت اینکه صبر و استواری ما بیشتر شود، دعا کنید. از زنان و کودکان فلسطینی حتی با کارهای کوچک حمایت کنید، شما حمایت کنید مثل این است که در غزه بوده اید و جنگیده اید. به امید آزادی کامل فلسطین.


منبع:

1402/09/05
10:48:48
5.0 / 5
234
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم