قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
توسط انتشارات هیلا؛

رمان ایرانی کابوس زنی که در وان حمام خانه من مرده بود چاپ شد

رمان ایرانی کابوس زنی که در وان حمام خانه من مرده بود چاپ شد

قائم: رمان کابوس زنی که در وان حمام خانه من مرده بود نوشته پژند سلیمانی توسط انتشارات هیلا منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، رمان «کابوس زنی که در وان حمام خانه من مرده بود» نوشته پژند سلیمانی بتازگی توسط انتشارات هیلا منتشر و راهی بازار نشر شده است.
پژند سلیمانی نویسنده این کتاب، متولد ۱۳۶۰ است و مجموعه داستان «ناشناس»، رمان های «بی تن» و «شاید برگردم» و ترجمه دو کتاب «این جا همه می بخشند» و «رفت وبرگشت به جهنم با کالسکه» را در کارنامه دارد.
کتاب پیش رو درباره ی یک دختر دانشجوی اخراجی سینماست که می خواهد یک فیلمنامه خوب نویسد و یک فیلم خوب بسازد. فیلمش هم خوب بفروشد. اما چیزهایی در ذهنش در گردش هستند که نمی داند چه طور باید آنها را به هم ربط داده و چفت وبست شان را در نظر بگیرد. او تصاویر زیادی در ذهن دارد اما هیچ قصه ای ندارد؛ ایده های زیادی دارد اما شخصیت ندارد. تنها شخصیتی که به نظرش رسیده، یک سگ پوزه بسته است که نمی شود شخصیت حسابش کرد...
رمان «کابوس زنی که در وان حمام خانه من مرده بود» در ۱۲ فصل نوشته شده که به ترتیب عبارت اند از:
«کات اول»، «شاید همان روز»، «همان روز یا شاید فردایش»، «روز قبلش یا خیلی قبل تر»، «شاید چندسال بعد»، «احتمالا چندروز بعد»، «روزِ پیش از روز قبل»، «روز بعد یا قبلش»، «یک روز دیگر»، «یک روز پس از یک قبل» و «کات آخر».
در قسمتی از این رمان می خوانیم:
دکتر باور نمی کند که من مدام توی زمان درحال حرکتم. می گوید: «این زمان چیز عجیبیه. اگه حرف تو رو باور کنم به م می گن روانی. باید باور نکنم. اما تو حق داری هر چیزی رو که می بینی باور کنی.» از دکتر خوشم می آید. دکتر برای من با همه آدم ها فرق دارد، اگرچه مثل همه آدم ها توی یک کاراکتر خلاصه شده. شاید چون مرد است. اگر زن هم بود باز هم تعداد کاراکترها زیاد نیستند. یعنی خیلی نیستند. همین چند نفر. مهناز، خانم طبقه بالایی، مامان، خانم اسدی و شاید همین پرستار. بیش از این نیستند.
دکتر می گوید مریضیِ من این طوری است. همین که دوست دارم مقایسه کنم. دوست دارم الکی یک «تر» بچسبانم به همه چیز. دوست دارم یک چیز را بالاسر و پایین دست یک چیز دیگر بگذارم. دوست دارم... از این دوست داشتن ها توی مریضیِ «نمی دانم چیِ» من زیاد است.
آرام می گویم: «شایدتر...» این را از خودم درمی آورم. صدای توی سرم است که می گوید. من درستش می کنم و آن چیزی که به دکتر می گویم این است: «امکان پذیرتر.»
این کتاب با ۱۵۱ صفحه، شمارگان ۲۲۰ نسخه و قیمت ۹۰ هزار تومان انتشار یافته است.

1402/09/19
15:55:58
5.0 / 5
305
تگهای خبر: دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم