قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
فلسطین در بیانات رهبر انقلاب، ۱۰

فلسطینی ها چون از میهن شان دفاع می کنند در بیان غرب تروریست اند

فلسطینی ها چون از میهن شان دفاع می کنند در بیان غرب تروریست اند

قائم: قائم: می گویند چرا شما اسراییل غاصب، صهیونیست های بی وطن و دولت جعلی غلط اسراییل را آوردید و بر لبنان و فلسطین مسلط کردید؟ اگر عده ای از میهنشان دفاع کنند، تروریسم است و ایران آنرا صادر کرده است؟خبرگزاری مهر، گروه فرهنگ و ادب _ الناز رحمت نژاد: قریب به یک قرن است که مساله اشغال فلسطین و تشکیل دولت یهود، از مسائل مهم جهان اسلام است. علمای مسلمان، فراخور مسئولیت شأن و در موقعیت های اجتماعی و سیاسی، نسبت به این مسأله واکنش نشان داده اند. علمای شیعه نیز از همان ابتدای اشغال فلسطین، از این مسأله ابراز نگرانی کرده و با فلسطینیان هم دردی نشان داده اند؛ و بر مبارزه با اشغالگران تا آزادی سرزمین فلسطین تاکید کرده اند. گرچه در ضمن دهه های اول تشکیل دولت صهیونیستی در خاک فلسطین، پیشگامان مبارزه با اشغالگری، کشورهای عرب همسایه فلسطین، مانند مصر و سوریه بودند، اما شکست های پی در پی اعراب از اسرائیل، بیشتر این کشورها را از دایره پشتیبانی از مبارزان فلسطینی خارج کرد و در نهایت بیشتر آنان تن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به رهبری امام خمینی (ره)، مبارزه با اشغالگری صهیونیست ها و پشتیبانی از فلسطین، بعنوان یک سیاست ثابت توسط مسئولان جمهوری اسلامی اعلام و اتخاذ شد. حالا سخن عالمان شیعه در خصوص ضرورت مبارزه برای آزادی فلسطین، با ابزار قدرت و سیاست که به دست انقلابیون مسلمان افتاده بود، به گوش مسلمانان منطقه و مردم جهان می رسد.
بر هیچ کس پوشیده نیست که انقلاب اسلامی ایران بر پایه مبانی دین مبین اسلام به وجود آمده است. بر همین مبنا پشتیبانی از منافع جهان اسلام به ویژه ملت های مظلوم مسلمان از نخستین شعارهایی بود که توسط امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان شد.
این در حالی بود که رژیم منحوس پهلوی جزو نخستین دولت های اسلامی بود که اسرائیل این دولت جعلی را به رسمیت شناخته بود.
آرمان امام راحل جان جدیدی به پیکر انتفاضه دمید و ابتکار تعیین جمعه آخر ماه مبارک رمضان بعنوان روز جهانی قدس عامل ماندگاری مسئله فلسطین شد.
پس از ارتحال حضرت امام (ره) علم این آرمان خواهی بر دوش خلف صالح او یعنی حضرت آیت الله خامنه ای (دام ظله العالی) قرار گرفت. گستره اطلاعات معظم له و اشراف ایشان بر مبانی فقهی، تاریخی و سیاسی مساله فلسطین هر کسی را به پای سخن ایشان می کشاند.
در فرصتی که دست داد برمبنای کتاب «مساله فلسطین از نگاه حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مدظله العالی)» نوشته سعید صلح میرزایی که توسط انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و انتشار یافته به بررسی و مرور نظرات و بیانات رهبر معظم انقلاب در مجامع عمومی و خطبه های نماز جمعه پیرامون مساله فلسطین طی سالهای ۱۳۵۹ تا ۱۳۹۰ پرداختیم.
قسمت اول تا نهم فلسطین در بیانات رهبر انقلاب در پیوندهای زیر قابل مطالعه و بررسی هستند:
* «مساله فلسطین مساله عربی و اسلامی نیست، یک مساله انسانی است»
* «محو اسرائیل با اراده و عزم ملت ها ممکن است»
* «مصائب انسانی در مصیبت و قضیه فلسطین جمع است / اسرائیل زیر تل ریگ ها دفن خواهد شد»
* «فلسطین قطعه ای از خاک اسلامی است و وظیفه همه بازگرداندن آن است»
* «عامل قیام فلسطین خود فلسطینی ها هستند»
* «ناقص بودن پیروزی ایران بدون نابودی اسرائیل»
* «اسرائیل غده بدخیم سرطانی منطقه است»
* «فلسطین در مبارزه خود ملت ایران را الگو قرار داده است»
* «ایستادگی ایران و ادامه نهضت فلسطین توسط نسل سوم»
در ادامه مشروح قسمت دهم این پرونده را می خوانیم؛
آمادگی جوانان ایرانی برای جانفشانی در فلسطین
بدانید اگر ما، ما که مسیولین کشور هستیم، جلو مردم را نمی گرفتیم، خیلی از جوان های ما راه می افتادند به جهت اینکه با جسم خودشان و با تن خودشان در زمینه فلسطین حضور داشته باشند. در قضیه غزه جوان های ما به فرودگاه رفتند، هر کار هم می کردند، نمی آمدند؛ با پیغام من برگشتند. اگر من پیغام نمی دادم، از فرودگاه برنمی گشتند. می گفتند ما را ببرید که ما برویم غزه؛ خیال می کردند که می توانند خودشان را به غزه برسانند. این، انگیزه ی جوان های ماست.
مسأله غزه و مسأله فلسطین، مسأله ماست؛ مسأله اسلامی ماست؛ مسأله همه مسلمین است و وظیفه ماست. آن چه که انجام هم می دهیم، وظیفه ماست؛ بر کسی هم منت نداریم؛ وظایفمان را انجام دادیم. از خدای متعال هم می خواهیم که کمک نماید، بتوانیم وظایف را انجام بدهیم؛ لکن شما دوستانی که اینجا حضور دارید، روی همین حرف هایی که این آقایان زدند: این که اصل، مبارزه است؛ این که هیچ چاره ای جز مقاومت در قضیه فلسطین وجود ندارد، روی این حرف ها ایستادگی کنید. این حرف ها را صریحاً بزنید؛ نگذارید مجاملات سیاسی و جوسازی های سیاسی بر این منطق غلبه پیدا کند. هر کسی از فلسطینی ها که از راه مقاومت پایش را کنار گذاشت، ضرر کرد.
غیر قابل مصالحه بودن فلسطین
موضع ما در مورد مسأله فلسطین هم موضع روشنی است. ما طرفدار ملت فلسطین هستیم. ما طرفدار آزادی فلسطین هستیم. ما طرفدار کوتاه کردن دست متجاوزین به سرزمین فلسطین هستیم. ما می گوئیم که «مردم فلسطین در خانه خودشان امنیت ندارند.» اسلام، این وضعیت را رد می کند موضع ما در مورد مسأله فلسطین هم موضع روشنی است. ما طرفدار ملت فلسطین هستیم. ما طرفدار آزادی فلسطین هستیم. ما طرفدار کوتاه کردن دست متجاوزین به سرزمین فلسطین هستیم. ما می گوئیم که «مردم فلسطین در خانه خودشان امنیت ندارند.» اسلام، این وضعیت را رد می کند. پس ما هم رد می کنیم؛ ولو کشورهای دیگر پای میز مذاکره بنشینند و فلسطین را به خیال خودشان به دشمن بفروشند. اما بدانند که ملت های مسلمان و ملت فلسطین، هیچ گاه کشور فلسطین را به دشمن نخواهند فروخت.
دفاع مقدس ایران؛ الگوی فلسطین
پایداری شما چه در دوران دفاع مقدس و چه در بقیه آزمایش های بزرگ این کشور، این فضیلت ها را در زمانه ما ثبت نمود. زمانه ما زمانه ارتباطات نزدیک است؛ اما این ارتباطات نزدیک همیشه به سود شیطان و شیطنت ها نیست؛ به سود معنویت ها و اصالت ها هم هست. مردم دنیا خیلی چیزها را از شما یاد گرفته اند. همین مادری که در فلسطین، جوان خودش را می بوسد و به طرف میدان جنگ می فرستد، یک نمونه است. فلسطین سالهای متمادی، زن و مرد و پیر و جوان داشت؛ اما براثر ضعف ها و به علت آنکه در میدان صف آرایی معنوی، جنود عقل نمی توانست بر جنود جهل پیروز شود، فلسطین گرفتار ذلت شد و این وضعیت برایش پیش آمد و دشمنان بر آن مسلط شدند. اما امروز وضعیت فلسطین، به گونه دیگری است؛ امروز فلسطین به پا خاسته است؛ امروز ملت فلسطین، زن و مرد، در صف آرایی معنوی در درون خود توانسته است جانب معنویت را غلبه دهد و پیروز کند و این ملت پیروز خواهد شد.
پیروزی انقلاب اسلامی و حزب الله لبنان از عوامل شکل گیری انتفاضه
پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی، مردی فرزانه از تبار پیامبر اکرم (ص)، نقش اساسی در بیداری اسلامی در همه جهان، بخصوص در کشورهای منطقه داشت. پیروزی مسلمانان در رویارویی به ظاهر نابرابر با دشمنان اسلام در جنوب لبنان، نشان دیگری از اصالت و حقانیت مبارزات اسلامی و تأکیدی است بر این که اگر مسلمانان به وعده خداوند اعتماد کنند و برای خدا مجاهده نمایند، پیروزی آنها حتمی است.
بی تردید پیروزی خیره کننده مقاومت اسلامی در جنوب لبنان از یک سو و شکست فضاحت بار طرح های سازش کارانه از طرفی، از عبرت های اصلی منطقه است که سبب شده مردم مسلمان فلسطین یک دفعه دیگر به انتفاضه رو کنند؛ ولی این دفعه دیگر نغمه های سازش کاری در داخل فلسطین و یا منطقه، بر روی فلسطینیان صبور، شجاع و مقاوم اثری ندارد و آنها مصمم هستند که ان شاالله مبارزات خود را تا پیروزی ادامه دهند.
تبلیغات مقابل ایران به خاطر دشمنی با اسرائیل
صهیونیست ها و دولت غاصب اسرائیل، ابزار دست آمریکا هستند و آمریکا، این دولت غاصب را اصلاً برای انجام کارهای خود در خاورمیانه گذاشته است؛ و نیز خبرگزاری ها و رسانه های ارتباط جمعی وابسته به آنها، از روز اول انقلاب تاکنون، با حجم زیاد و کیفیت بالا، به تبلیغات مقابل جمهوری اسلامی پرداختند و هر چه به دهنشان آمد، گفتند و می گویند. بطورمثال موضوع تضییع حقوق بشر که امکان دارد عده ای در دنیا آنرا واقعاً باور کنند، از جعلیات همین هاست. می گویند: «حقوق بشر در ایران، تضییع می شود.» وقتی می گوئیم «دلیلش را بگویید و مثال بیاورید»، فهرستی ارائه می دهند و می گویند: «شما اینها را اعدام کرده اید.» اینها چه کسانی هستند؟ قاچاقچیان هرویین و مرفین. یعنی محکومین به اعدام که یک دفعه اعدام برایشان کم است و اگر می شد بیش از یک دفعه اعدامشان کنند، جا داشت. آیا این نقض حقوق بشر است؟! می گویند: «ایران تروریست است.» وقتی می پرسیم «به چه دلیل می گویید ایران تروریست است و تروریسم را صادر می کند؟» می گویند: «ببینید در فلسطین و لبنان، مردم چه می کنند!» خوب؛ این به ایران چه ربطی دارد؟! البته در این شکی نیست که یک عده انسان، در فلسطین و لبنان بیدار شدند و از انقلاب اسلامی الهام گرفتند. همان عده می گویند: «چرا شما اسراییل غاصب، صهیونیست های بی وطن و دولت جعلی غلط اسراییل را آوردید و بر لبنان و فلسطین مسلط کردید؟» این موضوع، به ایران چه ربطی دارد؟! آیا اگر عده ای از میهنشان دفاع کنند، به مدلول تروریسم است و این به اصطلاح تروریسم را ایران صادر کرده است؟
گناه جمهوری اسلامی؛ طرفداری از حق
گناه جمهوری اسلامی اینست که این حرف را می زند! جمهوری اسلامی بر خلاف دولت های دیگر که از ترس یا با تطمیع آمریکا همین حرف حق را کتمان کرده و پوشیده داشتند، این حرف را به صراحت می زند و می گوید حق، حق است و باطل، باطل است. ما نمی توانیم انکار نماییم که ملت فلسطین وجود داشته، ولی امروز آواره است. نمی توانیم انکار نماییم که سرزمین فلسطین، از مردم فلسطین غصب شده است؛ آن هم نه با یک روش ظاهراً با نزاکت، بلکه با کشتار و آدم کشی و فریب و دروغ و اعمال زور و ّسفاکی و قتل عام. دولت اسرائیل با قتل عام و غدر و فریب و سفاکی و لگدزدن به ارزش های انسانی به وجود آمد. حقوق یک ملت در مقابل پای مهاجرین صهیونیست که وارد فلسطین اشغالی شدند، قربانی شد.
در طول قریب پنجاه سالی که از عمر این دولت جعلی می گذرد، دائماً سرکوب و قتل نفس و دروغ و فریب و تجاوز و حمله به انسان ها و بی گناهان، مایه حیات و ادامه زندگی آن بوده است. ما این حقایق را می گوئیم. ما این حقایق را مکتوم نگه نمی داریم. ما گناه دانسته ایم که این روشن ترین حقایق را در این دنیا کتمان نماییم به جهت اینکه آمریکا خوشش بیاید. اشخاص بسیاری در سطح دنیا، کسانی که با ما در ارتباط تجاری یا سیاسی هستند، محرمانه به مأموران و کسان ما می گویند: علت دشمنی آمریکا با شما، عبارت از همین مسأله خاورمیانه و قضیه اسرائیل است ما گناه دانسته ایم که این روشن ترین حقایق را در این دنیا کتمان نماییم به جهت اینکه آمریکا خوشش بیاید. اشخاص بسیاری در سطح دنیا، کسانی که با ما در ارتباط تجاری یا سیاسی هستند، محرمانه به مأموران و کسان ما می گویند: علت دشمنی آمریکا با شما، عبارت از همین مسأله خاورمیانه و قضیه اسرائیل است. میگویند چرا شما مخالفت می کنید؟ صریحاً می گویند که این قضیه حقوق بشر و محاکمات آن چنانی و حقوق زن و از این حرف هایی که مقابل جمهوری اسلامی، در رسانه های امریکایی و صهیونیستی گفته می شود، همه اش حرف است. ما خودمان می دانستیم که این حرف است؛ ولی اکنون آنها هم این را اقرار می کنند.
مسأله آنها در جای دیگر است. دردشان از جای دیگر است. آنها می گویند شما چرا با اسرائیل کنار نمی آیید و مثل دیگران، حکم قتل ملت فلسطین را امضا نمی کنید؟! حرفشان اینست. من همیشه این مورد را به همه می گفتم. حالا خود آنها اعتراف می کنند و به ما می گویند که فشارهای آمریکا و محاصره اقتصادی و تبلیغات خصمانه و رذالت آمیز عناصری از دستگاه قانونگذاری و اجرائی آمریکا مقابل جمهوری اسلامی، همه و همه به قضیه اسرائیل مربوط است. می گویند شما چرا صلح خاورمیانه را قبول ندارید؟ چرا می گوئید این صلح نیست و سازش گرگ و میش است؟ چرا نمی آیید این سازش را امضا کنید؟ آنها حکم قتل فلسطینی ها را از ما می خواهند! قضیه اینست.
ادامه دارد...


منبع:

1402/10/03
08:11:28
5.0 / 5
247
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم