قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
اسماعیلی مطرح كرد؛

صدای بلند رسانه ای جریان روشنفکری از واقعیات جامعه فاصله دارد

صدای بلند رسانه ای جریان روشنفکری از واقعیات جامعه فاصله دارد

قائم: به گزارش قائم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: صداهای بلند رسانه ای در اختیار جریان روشنفکری است که از واقعیات جامعه فاصله دارند و مسائلی را بیان می کند که در کف جامعه وجود ندارد.به گزارش قائم به نقل از مهر، نشست بررسی منطق اولویت گذاری مسائل فرهنگی در کشور با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عاطفه خادمی مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ و تعدادی از بانوان فعال حوزه حکمرانی فرهنگی عصر روز گذشته چهارشنبه ۲۰ دی در این وزارت خانه برگزار گردید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم اظهار داشت: ابتدای سال شاخصهای فرهنگی که بنا بود پیگیری نماییم را مشخص و به شورای فرهنگی عمومی ابلاغ و تاکید کردم روند گزارش تحقق آن در مدت معینی عرضه شود.
وی با اشاره به اینکه سعی کردیم فعالیتهای فرهنگی را کمی نماییم، اضافه کرد: نخستین روز دولت که خدمت رهبری رسیدیم، ایشان در مورد تغییرات انقلابی در ساختارهای فرهنگی مسائلی را فرمودند، بعد از مدتی مقام معظم رهبری این مسأله را تبیین و بیان نمودند منظورم از تغییرات انقلابی در ساختارهای فرهنگی، اصلاح ساختارهای فرهنگی در جامعه است.
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: صداهای بلندی رسانه در اختیار جریان روشنفکری است که از واقعیات جامعه فاصله دارند و مسائلی را بیان می کند که در کف جامعه وجود ندارد. مثلا از رویگردانی مردم از حمایت فلسطین سخن می راندند در حالیکه بر مبنای نظر سنجی ها و پیش از اتفاقات اخیر غزه، مشخص شد سه چهارم مردم ما طرفدار فلسطین هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به وضع دو قاعده تنظیم گری و حمایت گری در این دوره وزارت خانه اظهار داشت: وزارت فرهنگ در حوزه تنظیم گری تابع قانون است و در همین راستا به بعضی از کتبی که اجازه انتشار داده نشده بود مجوز انتشار داده شد.
اسماعیلی با اشاره به اینکه در مسئله تنظیم گری ذیل قانون عمل می نماییم، اظهار داشت: مقابل یکی از فیلم هایی که قانون را رعایت نکرده بود ایستادیم، این تنها نمونه ای نبود که بر اجرای قانون پافشاری کردیم، بعنوان مثال هیچکس مانند بنده در مورد مسأله بازیگرانی که حجاب را برداشتند موضع نگرفت و از قانون دفاع نکرد.
وی با تکیه بر نقش گفت و گو میان صاحبان تفکر و تأثیری که از خود برجای می گذارد، اضافه کرد: رشدی که جریانات انقلابی در فضای گفتگو به دست می آوردند فوق العاده است. ازاین رو اعتقاد جدی دولت بر بسط آزادی های عمومی و شنیده شدن صداهای مختلف در جامعه است.
اسماعیلی اظهار داشت: برخی می گفتند دولت سیزدهم حوزه فرهنگ و هنر را تعطیل و سینماها را ورشکست می کند اما یکی از پررونق ترین دوره های سینما را می گذرانیم که این را میتوان ب راساس میزان فروش فیلمها ثابت کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تکیه بر مشکلات معیشتی هنرمندان بدون در نظر گرفتن مواضع آنان اظهار داشت: مشکلات معیشتی همه هنرمندان باید حل شود، در مورد مسائل معیشتی از همه حمایت می نماییم و درگیر جناح بندی ها نمی شویم.

1402/10/21
23:16:38
5.0 / 5
272
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , بازی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم