قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
علامتی مطرح كرد؛

اسباب بازی ایرانی منتقل کننده فرهنگ این مرز و بوم است

اسباب بازی ایرانی منتقل کننده فرهنگ این مرز و بوم است

به گزارش قائم، مدیرعامل کانون پرورش فکری اظهار داشت: اسباب بازی ایرانی منتقل کننده فرهنگ این مرز و بوم است و چشم انتظار ترسیم افق های روشن و تدوین سیاست های مؤثر از جانب سیاست گذاران این حوزه هستیم.به گزارش قائم به نقل از مهر، مراسم پایانی هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی شامگاه شنبه ۷ بهمن با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، سید محمد مهدوی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری علوم شناختی، حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری و تعدادی از فعالان صنعت اسباب بازی اجرا شد.
علامتی در این برنامه اظهار داشت: چند روزی است صدای خنده و شور و نشاط کودکان از سالن های نمایشگاه به گوش می رسد و خوشحالم ما فعالان حوزه کودک و نوجوان توانستیم فضایی را ایجاد نماییم تا آینده سازان سرزمینمان فضای فرح بخشی را تجربه کنند و مهارت های زندگی را با دست های کوچکشان تمرین کنند.
وی اضافه کرد: توسعه کمی و کیفی این جشنواره نسبت به دو دوره ی قبل با استقبال بی نظیر فعالان و مخاطبین مواجه گردید. جشنواره ملی اسباب بازی در مسیری قرار گرفته است که تمام فعالان این حوزه را با خود همراه کرده است و می رود تا افق بالندگی صنعت اسباب بازی را در کشور شاهد باشیم. این استقبال کم نظیر از هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی به ما نشان داد مسیر را درست رفته ایم. اسباب بازی تأثیر قابل توجهی در آموزش فعالیت ها به کودکان و نوجوانان دارد؛ بعضی در بهبود خلاقیت و بعضی در بهبود توانایی های جسمی نقش دارد اما آن چه مهمست این است که تمام اسباب بازی ها کودکان را برای پذیرش نقش های جدید در زندگی اجتماعی آینده آماده می کنند.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ادامه اظهار داشت: اسباب بازی علاوه بر پرکردن زمان اوقات فراغت بر شخصیت افراد، حتی بزرگسالان هم تأثیر دارد؛ بدین جهت صنعت اسباب بازی هم از جنبه تصویب قوانین تسهیل گر، ایجاد زیرساخت های مالی مناسب و جذب سرمایه گذار می بایست مورد توجه قرار بگیرد.
علامتی در آخر اظهار داشت: اسباب بازی ایرانی منتقل کننده فرهنگ این مرز و بوم است. چشم انتظار ترسیم افق های روشن و تدوین سیاست های مؤثر از طرف سیاست گذاران این حوزه هستیم. مستحضر باشید ارائه و معرفی ۱۸۰۰ اسباب بازی ایرانی توسط ۱۲۰ تولیدکننده، چهار نشست تخصصی با موضوعات در رابطه با اسباب بازی و یک نشست با محوریت بررسی لزوم طراحی و تولید اسباب بازی برای کودکان با نیازهای ویژه تنها قسمتی از کارهای این دوره جشنواره بوده است.

1402/11/08
16:28:19
5.0 / 5
232
تگهای خبر: آموزش , بازی , برنامه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم