قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
حجت الاسلام ساكی خبر داد؛

تجلیل از مادران جوان زیر 40 سال و دارای چندفرزند در هفته جمعیت

تجلیل از مادران جوان زیر 40 سال و دارای چندفرزند در هفته جمعیت

قائم: به گزارش قائم، دبیر مجمع فعالان جمعیت کشور اظهار داشت: مادران جوان زیر ۴۰ سال و دارای چند فرزند در هفته جمعیت تجلیل می شوند.به گزارش قائم به نقل از مهر، اولین جلسه برخط سری جلسات ایده پردازی با مبحث فرصت های هفته جمعیت توسط بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا، با حضور حجت الاسلام رسول ساکی دبیر مجمع فعالان جمعیت کشور و حجت الاسلام محمد مجید دایی دایی، ایده پرداز و طراح سامانه دعوت برگزار گردید.
در این سری جلسات که در آستانه هفته جمعیت برگزار می شود، ایده هایی در رابطه با جمعیت مطرح می شود، این ایده ها تبدیل به یک بسته فرهنگی شده و در اختیار فعالین فرهنگی سراسر کشور قرار می گیرد.
در ابتدای نشست یاد شده حجت الاسلام دایی دایی اظهار داشت: نبودِ ایده از معضلات جبهه انقلاب است. ایده قصه جدی ای است که باید برای آن وقت گذاشته شود.
وی اضافه کرد: خوب دیدن و خوب تحلیل کردن به ایده پردازی موفق کمک می نماید. کسانی که می خواهند ایده پردازی کنند باید محیط اطراف، اتفاقاتی که می افتد و تجربیات را فعالانه نگاه کنند. اخبار را دنبال کنند. کپی، تلفیق و الگوگیری از مراحل ایده پردازی است. این سه مرحله را باید طی کرد تا به خلاقیت رسید.
طراح سامانه دعوت در ادامه سخنان خود اظهار داشت: اگر کسی خواست ایده ای را الگو قرار دهد باید آنرا عمیق ببیند و این سوالات را از خودش بپرسد که این الگو برای چه کسی است؟ مخاطب الگو کیست؟ هدف از الگو چیست؟
حجت الاسلام ساکی در ادامه این نشست اظهار داشت: پیش از این با این مسئله مواجه بودیم که در حوزه جمعیت مبلغینی را تربیت نماییم تا مردم را توجیه کنند. اعزام این مبلغین احتیاج به فضای تبلیغی و مخاطب داشت که مقدور نبود. مثلا مبلغ به مسجدی برای تبلیغ می رفت، در آن مسجد زن و مرد و خانواده ای که جوان باشند و توان فرزندآوری داشته باشند کم بود.
وی اضافه کرد: به دنبال راه و ایده جدیدی برای تبلیغ فرزندآوری بودیم که پس جلسات مختلف با فعالان و کنشگران این حوزه به روش های تبلیغی جدیدی رسیدیم.
دبیر مجمع فعالان جمعیت کشور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: تجلیل و قدردانی از خانواده هایی که دارای مادر جوان زیر ۴۰ سال و چند فرزند است، یکی از این روش های تبلیغی جدید است. از این مادران تجلیل می شود تا بفهمند کار اشتباهی نکرده اند. امروز در مدارس شیراز جشن همدم برگزار گردید. در این جشن از دانش آموزان و خانواده هایی که فرزند نوزاد داشتند تجلیل شد، این هم یکی دیگر از روش های تبلیغی جدید است.
حجت الاسلام ساکی اظهار داشت: این خانواده ها بخصوص مادران تحت آموزش قرار گرفتند تا بتوانند به شبهات حوزه جمعیت پاسخ بدهند، در فضای حقیقی مشغول تبلیغ بشوند و در فضای مجازی به کنش گری بپردازند و دیگران را به مسیر چند فرزندی که خودشان هم در آن قرار دارند، دعوت کنند.
وی در انتها این نشست در مورد دستیابی به ایده و راه نو اضافه کرد: برای رسیدن به ایده باید ذهن با مبحث و مسئله درگیر بشود، به اضطرار بیفتد تا دنبال راه نو باشیم. وقتی دنبال راه نو باشیم، آغاز به گمانه زنی می نماییم، برای این گمانه زنی محدودیتی قائل نباشیم، به صورت بارش فکری گمانه زنی نماییم، در نهایت بهترین آنرا انتخاب و پردازش می نماییم.


منبع:

1403/02/14
09:45:24
5.0 / 5
295
تگهای خبر: آموزش , اسلام , جشن , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵