قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
فرهنگی مطرح كرد؛

تاریخ دیوان سالاری ایرانی ها افتخار آمیز است

تاریخ دیوان سالاری ایرانی ها افتخار آمیز است

به گزارش قائم، چهره ماندگار مدیریت ایران با تاکید براینکه تاریخچه دیوان سالاری در کشورمان به بیشتر از سه هزار سال برمی گردد، اظهار داشت: تاریخ دیوان سالاری ایرانی ها افتخار آمیز است.به گزارش قائم به نقل از مهر، مراسم رونمایی از کتاب «تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری در ایران» نوشته علی اکبر فرهنگی استاد دانشگاه تهران و چهره ماندگار مدیریت ایران با حضور قاسم صفایی نژاد، مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی و نویسنده اثر در غرفه این انتشارات در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار گردید.
فرهنگی در این مراسم در رابطه با کتاب «تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری در ایران» اظهار داشت: این کتاب حاصل بیشتر از ۵۰ سال مطالعات من بوده است که در شش جلد فیش برداری شده بود که امروز یک جلد آن رونمایی گردید و در آن تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری در ایران آمده است.
وی به توضیحاتی پیرامون این کتاب پرداخت و با تاکید براینکه تاریخ دیوان سالاری ایرانی ها افتخار آمیز است، اضافه کرد: در جلد اول کتاب، یک سری از مباحث نظری دیوان سالاری را مطرح کرده ام که در سرزمین ما که بیشتر از سه هزار سال تاریخ مدون دارد همین طوری اداره نمی شده است ازاین رو نیاکان ما با خون دل و فراز و فرودهای مختلف آنرا حفظ نموده اند و آنرا تقدیم به ما کرده اند تا بتوانیم آبادتر و بهتر آنرا به نسل های آینده تقدیم نماییم.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: در جلد اول این مجموعه تاریخ دیوان سالاری پیش از اسلام، اوایل اسلام، دوره پیامبر (ص) به تحریر در آورده شده است. در جلد دوم دوره خلفای بنی امیه و بنی عباس نگاشته شده است. ردپای ایرانی ها پس از دوره خلفای بنی امیه و بنی عباس که به مدت ۵۰۰ سال طول کشیده است، در اداره مملکت وسیع اسلامی از مرزهای چین تا قلب اروپا مهم و برجسته است. این مملکت فراز و فرودهای بسیار زیادی را دیده پس باید بسیار به آینده امیدوار بود. (DNA) فرهنگ ایران بسیار قوی است و توانسته قوم مغول را تغییردهد و خیلی خوشحالم که در سالهای آخر عمر به تاریخ کشورمان که خیلی مشعشع است، می پردازم.
پروفسور علی اکبر فرهنگی (متولد ۱۳۲۱- طالقان) در طول عمر خود به مطالعه و تحصیل در رشته های متعدد از ادبیات گرفته تا علوم دینی و سپس زبان، مدیریت، جامعه شناسی، اقتصاد و ارتباطات همت گمارده است. وی در دو رشته مدیریت و ارتباطات موفق به کسب درجه دکتری شده و در رشته ارتباطات سازمانی درجه فوق دکتری را کسب کرده است. از این استاد ممتاز دانشگاه تهران، تاکنون ده ها کتاب و مقاله پرارزش انتشار یافته است. پروفسور فرهنگی در سال ۱۳۸۴ چهره ماندگار مدیریت ایران شد.

1403/02/22
14:41:03
5.0 / 5
176
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , پیامبر , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴