قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
توسط انتشارات سرو؛

کتاب شعر بر بلندای امید منتشر گردید

کتاب شعر بر بلندای امید منتشر گردید

قائم: به گزارش قائم، کتاب بر بلندای امید سروده مصطفی خلیلی فر با مبحث دفاع مقدس توسط انتشارات سرو منتشر و روانه بازار نشر شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، کتاب «بر بلندای امید» سروده مصطفی خلیلی فر با مبحث دفاع مقدس اخیرا در ۱۴۳ صفحه توسط انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتشر و روانه بازار نشر شده است.
این کتاب شامل دو فراز و ۹۲ قطعه شعر است. در فراز اول این کتاب که مشتمل بر ۴۸ قطعه شعر است؛ کوشیده شده تا «عطر پیام شهید»، «حماسه توحید»، «پیام رزمندگان»، «سرود عاشقان»، «جشن پیروزی علی مردان»، «پیام آزادگان»، «آزادی خرمشهر» و «سرود پایداری» دلیران ایران زمین را در نیمه اول سالهای جنگ؛ تا شهریور ۱۳۶۱ به زیباترین نحو ممکن سروده شود.
در فراز دوم کتاب هم که مشتمل بر ۴۴ قطعه شعر است؛ در سالهای ۱۳۶۱ تا ۱۳۷۲ سروده شده، علاوه بر تبیین نقش شهیدان و «پیام جوانمردان» و «سرود آزادگان و جانبازان…» شاعر توانسته است «عطر ایثار» سیاوشان و علیمردان را به مشام جان عاشقان و بازماندگان برساند؛ و در عین حال شعرهایی همچون: قصیده واره «پیمان پیغمبر» و غزل های «یا لطیف» و «مویه در غربت» و مثنوی «آیینه ایران، خلیج فارس» را بسراید و در نهایت بانگ برآورد که: «آلاله به کوه و، سروبن در گلگشت، بوژار به صحرا و، کشاورز به دشت، با آه و نگاهشان چنین می گویند: از خون سیاوشان نبایست گذشت…»

1403/02/24
09:15:34
5.0 / 5
160
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , جشن , عطر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳