قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در آستانه برگزاری انتخابات ؛

نخبگان سوالات مناظرات انتخابات ریاست جمهوری را طراحی می کنند

نخبگان سوالات مناظرات انتخابات ریاست جمهوری را طراحی می کنند

به گزارش قائم، بنیاد ملی نخبگان اعلام نمود: در کنار مناظره بین نامزدهای انتخاباتی، مناظراتی بین نخبگان حول ۵ محور تحوّل آفرین برگزار می گردد و جمع بندی مناظرات منجر به طرح سوالات کلیدی از نامزدها می شود.به گزارش قائم به نقل از بنیاد ملی نخبگان، نظر به لزوم نقش آفرینی نخبگان در مدیریت تحوّلات اجتماعی و توجه به جایگاه کلیدی ایشان در سر رشته داری حرکت های مردمی، بنیاد ملی نخبگان در جهت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اطلاعیه ای صادر کرد.
متن کامل بیانیه بنیاد ملی نخبگان به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
پیرو مطالبات رهبر معظّم انقلاب اسلامی، در خصوص لزوم نقش آفرینی نخبگان در مدیریت تحوّلات اجتماعی و توجه به جایگاه کلیدی آنها در سر رشته داری حرکت های مردمی، رویداد انتخابات ریاست جمهوری که بعنوان یکی از مهم ترین رخدادهای تحول آفرین در کشور که مهم ترین مظهر مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی شناخته می شود یکی از بسترهای مهم مشارکت نخبگان در هدایت جریان مردمی به سمت صلاح و سداد قلمداد می گردد.
رویکرد رئیس جمهور شهید هم در دوره سه ساله مسئولیت خود، تاکید بر مشارکت نخبگان در مسائل کلان کشور و لزوم گفتگوی بی واسطه مسئولین با آنها و استماع نظرات آنها بوده است. بر همین مبنا بنیاد ملّی نخبگان بعنوان متولّی نظام حکمرانی امور نخبگان و مسئول اجرایی سازی سند استراتژیک کشور در امور نخبگان، در جهت اجرای بخشی از راهبردهای ملّی ۱ و ۳ ذیل راهبرد کلان ۳، پویش ملّی «نخبگان: حکمرانی دانش بنیان» را برگزار می نماید.
این پویش با حضور نخبگان و با محوریّت تبیین مسائل اساسی کشور و مواجهه مبنایی و علمی با آنها با هدف افزایش سطح آگاهی عمومی جامعه در انتخاب اصلح برگزار می گردد. در این پویش ملّی که بعنوان بخشی از برنامه «گفتاورد ملّی نخبگان» اجرا می گردد، در کنار مناظره بین نامزدهای انتخاباتی، مناظراتی بین نخبگان کشور حول ۵ محور تحوّل آفرین «حکمرانی هوشمند و سیاست گذاری»، «مالی، پولی و ارزی»، «امنیت غذایی»، «نظام سلامت و بیمه» و «مدیریت منابع طبیعی» -که تصمیم گیری صحیح در رابطه با آنها، منجر به جهش کمّی و کیفی پیشرفت ایران عزیز می گردد- برگزار می گردد.
جمع بندی مناظرات نخبگانی منجر به طرح سوالات کلیدی در این پنج حوزه از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گردیده و کاندیداها یا نمایندگان آنها فرصت پاسخگویی به سوالات طرح شده توسط نخبگان را خواهند داشت. در نهایت پاسخ های عرضه شده توسط نامزدها بوسیله نخبگان جمع بندی و به مردم عزیزمان عرضه خواهد شد.
مردم هم بعنوان قضاوت کننده نهایی مبادرت به جمع بندی کرده و با شناخت کافی حاصل از کنشگری نخبگان خود، پای صندوق های رای حاضر شده و بهترین گزینه را انتخاب خواهند کرد. از همه مردم عزیز دعوت می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای debate.bmn.ir مراجعه کنند.


منبع:

1403/03/12
10:44:43
5.0 / 5
263
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امنیت , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم