قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
عیلامیان با قائم مطرح كرد؛

انتخابات با فرهنگ عجین شده است

انتخابات با فرهنگ عجین شده است

قائم: نویسنده و پژوهشگر انقلاب می گوید انتخابات با فرهنگ عجین و گره خورده و معیار اندازه گیری فرهنگ در جامعه، میزان مشارکت شان است.سعید علامیان پژوهشگر و نویسنده کتاب «روایت زندگی حسن باقری» در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن دعوت از مردم خصوصاً اصحاب فرهنگ و هنر برای حضور در صحنه انتخابات اظهار داشت: انتخابات با فرهنگ عجین و گره خورده است. برای سنجش فرهنگ یک ملت باید به میزان مشارکت شان دقت نماییم. یعنی معیار اندازه گیری فرهنگ در جامعه، میزان مشارکت شان است.
وی اضافه کرد: اگر نگاهی به کشورهای اطراف و منطقه بیندازیم متوجه می شویم که برای شان انتخابات معنایی ندارند و وضعیت شان بصورت موروثی است. در صورتیکه درصد مشارکت ها در صحنه های انتخابات بسیار قابل قبول، بالا و موفق بود. یقین دارم که فردا هم مردم پای صحنه های انتخابات خواهند آمد.
نویسنده کتاب «برای تاریخ می گویم؛ خاطرات محسن رفیق دوست» اظهار داشت: آقای رفیق دوست تحلیل جالبی از انتخابات داشتند در خصوص این که در انتخابات دو گروه اصول گرا و اصلاح طلب حضور دارند که هر یک از آنها ۲۵ درصد سهم دارند که مجموعا ۵۰ درصد می شود. ۴۰ درصد باقیمانده مربوط به قشر خاکستری و خاموشی می شود که نه هیچ کدام از این دو جناح را نمی شناسند. آنها به هر سو که بروند، جناح مورد نظر پیروز است. اکنون خیلی از ناظران داخلی و خارجی نمی توانند حدس بزنند که فردا چه کسی پیروز میدان است. فردا مشخص می شود که ملت پای صندوق رأی می آیند یا نه که البته همیشه مردم پای صندوق آمده اند. چونکه انتخابات ریاست جمهوری وجهه و وزن دیگری دارند و تعیین کننده سرنوشت کشور است.
وی اضافه کرد: به نظرم مردم فردا جمعه هشتم تیر در انتخابات ریاست جمهوری می توانند از حق شهروندی خودشان دفاع کنند. ما صاحب یک برگ رأی هستیم که همین دارایی ما می شود. اگر این دارایی را خرج نماییم، سود کرده ایم در غیر این صورت خودمان از این مسأله متضرر می شویم. تک تک کاندیداها افراد شناخته شده هستند و چندان با آنها غریبه نیستیم.
علامیان اظهار داشت: اوایل انتخاب انتخاب سخت بود چونکه شخصیت هایی که کاندید شده بودند، را نمی شناختیم و تنها چندماهی می شد که در صحنه بودند. اما امروز هر کسی بنا به معیار و سلیقه خودش می تواند از حق خودش استفاده نماید و بلیطش را نسوزاند و در سرنوشت کشور سهیم باشد.
نویسنده کتاب «حاج قاسمی که من می شناسم» در آخر اظهار داشت: تک تک نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دارای سابقه جبهه هستند و دغدغه جبهه دارند. دفاع مقدس و فرهنگ جبهه برای شان بیگانه نیست. بنظرم هر کدام از این بزرگواران در میدان پیروز شوند، اساسا رویکرد دفاع مقدس کمرنگ نخواهد شد.


منبع:

1403/04/08
14:01:49
5.0 / 5
124
تگهای خبر: فرهنگ , مقدس , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم