قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
اطلاعیه دفتر حسن رحیم پور ازغدی

توضیحات دفتر حسن رحیم پور ازغدی درباره یك فیلم

توضیحات دفتر حسن رحیم پور ازغدی درباره یك فیلم

به گزارش قائم اخیراً كلیپی كوتاه و تحریف شده از سخنان دوسال قبل رحیم پور در مورد ۳۰۰ هزارشهیدانقلاب اسلامی انتشار یافته است كه با كلاهبرداری از راه بخیه زدن تصاویر و كلمات نامربوط تغییر معنا یافته است.به گزارش قائم به نقل از مهر، دفتر حسن رحیم پور ازغدی اطلاعیه ای صادر كرد كه به شرح زیر است:
۱. حسن رحیم پور (ازغدی)، هیچ صفحه ای در اینستاگرام، توئیتر و فیسبوك نداشته و همه ی این صفحات، غیر قانونی یا بی ارتباط با این دفتر می باشند. امّا شایعات، افترائات و جعلیاتی كه بنام ایشان و یا در ارتباط با ایشان هر از چندی در فضای مجازی یا رسانه های بیگانه ودشمن منتشر می شوند غالباً" از داخل كشور به آنان پاسكاری شده است.
۲. اخیراً كلیپی كوتاه و تحریف شده ازسخنان ایشان در دوسال قبل در مورد ۳۰۰ هزارشهیدانقلاب و همه ی كشته های دشمن از جانب رسانه ها یی انتشار یافته كه در خلاء میان "رسانه" و "واقعیت"، با كلاه برداری از راه بخیه زدن "تصاویر و كلمات" نا مربوط و تغییر معنای جملات، در ردیف اول " وقاحت"، قرار گرفته اند، با بالاترین سطوح حاكمیت، ارتباط دوستانه سیاسی و مالی دارند و همزمان با سیاستهای خبری دشمنان انقلاب، همراهند.
۳. ماجراچیست؟ مشاوران رسانه ای ریاست جمهوری دراین میان چه نقشی دارند؟ در ماجرای بنزین نیز، آقای روحانی، هم در اصل ماجرا و هم در مدیریت آن و سپس در مواجهه با عواقب آن، سه بار نمره تجدید گرفتند. سالهابه قانون، عمل نشد و ناگهان بد عمل شد واینك هم مقرر است كه بد، تحلیل و جمعبندی می شود وتقصیرها به گردن این وآن بیفتد.
امّا پروژه ی رسانه ای جدید چیست؟ خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه شرق و چند رسانه زنجیره ای دیگر، مجدداً به جعل خبر و كلیپ سازی، این دفعه با تقطیع دو دقیقه از سخنان آقای رحیم پور در مصاحبه ای پنج ساعته كه دو سال قبل در برنامه بدون توقف از شبكه سه سیما در ده قسمت، پخش شده بود، بعد از حذف سوالات و تغییر تاریخ این سخنان كه خود به تنهایی، یك تحریف و جعل واضح است، وانمود كردند كه سخن ایشان، اخیراً و بعد از اغتشاش بنزین و در مورد معترضان به مدیریت ناكارآمد كنونی، گفته شده است.
آنگاه مقاله نویسی و سفارش مصاحبه با چند عامل تكراری چون حق شناس، عبدی، اكبر گنجی و … به راه افتاد و یك نمونه تمام عیار از شارلاتانیزم رسانه ای به نمایش گذارده شد.
این ششمین بار در چندسال اخیر است كه روش هایی چون نقل قول های دروغ یا تحریف شده از آقای رحیم پور توسط چند رسانه زنجیره ای همزمان در داخل و خارج به كار گرفته می شود. نسبت دادن جملاتی چون (مرده شور هیكل زنان را ببرد!!)، سفارش به كودك همسری و… و گاه با چسب و قیچی، هفت جمله از سه بخش یك سخنرانی را با یكدیگر وصله كردن، و اینك هم با حذف سوالی كه صرفاً" ناظر به براندازان (و نه معترضان، كه اغلب ما هم معترضیم) بوده، آن هم از مصاحبه ای در سال ۹۶ (پخش شده از سیما) كه مبانی مردمسالاری دینی را تحلیل و از حق اعتراض عمومی به ناكارآمدی مسؤلان دفاع كرده بود، وقاحت را به استانداردهای خباثت، نزدیك كرده اند.
این خبرگزاری كه ریاست آن با مسئول ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، بوده، همكاران تیم رسانه ای ریاست جمهوری كه چندین رسانه را _ با چه پشتوانه از بیت المال؟ _ اداره می كنند و چندین تن از آنان از بازداشتی های فتنه ۸۸ بوده اند، ناگهان به جای مسئولیت پذیری مدیران و عذرخواهی، همزمان با تلاش دشمن برای كشته سازی و كشته نمایی، با شعبده رسانه ای، جای طلبكار و بدهكار را تغییر داده و منتقدان دولت را طرفدار خشونت از دو طرف، جا زدند.
۴. اما به راستی چرا همكاران ستاد رسانه ای ریاست جمهوری به جای انتشار بدون تصرف متن كامل گفتگوهای دو جلسه تاریخی شورایعالی انقلاب فرهنگی، كه ظاهراً به دستور شخص رئیس جمهور، متن و صوت هر دو جلسه، محرمانه شده و تنها نسخه آنها را حتی در اختیار اعضای شورا و دبیر شورا هم قرار نمی دهند، بازی انحرافی نشر افترا طرفداری از خشونت، به جای نقد بی كفایتی های منجر به خشونت را راه انداخته اند؟
یك باند فاسد رسانه ای از پنج ساعت گفتگوی دو سال قبل، و ناظر به گروه های برانداز، كلیپ كوتاهی می سازد و خطاب آنرا به معترضان قانونی ماجرای بنزین برمی گرداند!! آنگاه، مصاحبه های سفارشی مبتنی بر افترا و تهمت، ترتیب داده می شود.
۵. منشأ این جعل و تحریف، باید صراحت موضعگیری جناب رحیم پور در شورای انقلاب فرهنگی خطاب به آقای روحانی باشد كه شدیداً سانسور می شود. یكی از اعتراضات ایشان به آقای روحانی در جلسه شورا این بوده است كه چرا به شعور و حقوق مردم احترام گزارده نمی شود؟ مردم چگونه حق قانونی و شرعی اعتراض به مسئولین را طبق قانون اساسی، اعمال كنند؟ چرا به مردم مكرراً دروغ گفته می شود؟ چرا به وظایف قانونی به درستی عمل نمی گردد و كسی پاسخگو نیست؟ چرا طرح تشكیل خانه های ملی گفتگوی آزاد در همه شهرهای كشور كه پیشنهاد آن توسط آقای رحیم پور در دهه گذشته داده شد و در شورایعالی انقلاب فرهنگی تصویب گردید و بهترین بستر قانونی برای اعمال اصل ۲۷ قانون اساسی نیزهست هیچگاه اجرا نشد و نمی شود؟ چرا مردم را عصبانی و به آنان توهین می كنند و سپس به ضد انقلاب و سرویس های دشمن، اجازه موج سواری و خشونت و قتل می دهند!؟
جوانان و خانواده ها را به مسؤلان، بی اعتماد و از آینده، ناامید كرده اید، دستشان به شما نمی رسد و كسی هم پاسخگو نیست؟ چرا میان برخی مسئولین با مردم، شكاف افتاده و تدبیری دیده نمی شود؟ چند سال توكل صادقانه بر آمریكا و توسل عارفانه به انگلیسی ها، جواب عكس داده، همه چیز را منوط به ترحّم دشمن و ناشی از تحریم و سپس تحریم ها را نتیجه ی مقاومت و عزت طلبی دانستن، زندگی اشرافی بعضی مسئولین و خانواده هایشان و خبر مفاسد اقتصادی بی سابقه در كشور، تبدیل انبوه دیپلم بیكار به فارغ التحصیلان بیكار و عدم اجرای بسیاری مصوبات همین شورا و متقابلاً اجرای غیرقانونی و گاه مخفیانه دستورالعمل های نهادهای غربی چون ۲۰۳۰ و كنوانسیون های ضد خانواده و اخلاق ستیز و تعطیلی مكرر شورا (امسال تنها ۵ یا ۶ جلسه تشكیل شده بود) و تبدیل جلسات آن به مجلس سخنرانی به جای گفتگوی انتقادی و به صورت كلی آثار دیپلماتیك، اقتصادی و اجتماعی رویكرد ضعیف، غیر مردمی و لیبرال از نوع روستایی، جامعه را عصبانی كرده و همه را رنج می دهد.
در آن جلسه، آقای روحانی ادعا كردند كه اوضاع كاملاً آرام بوده و بیانیه برخی مراجع تقلید و نمایندگان مجلس، سبب آغاز اغتشاشات شده و ماجرا، اصولاً كار تروریست ها و خرابكاران بود و به سرعت هم به اتمام رسید. آقای رحیم پور این افترا به مراجع تقلید را رد و خاطرنشان كرد كه ماجرا به هیچ وجه، بی اهمیت نبود بلكه ده ها كشته و صدها میلیارد، خسارت و بی آبرو شدن كشور در سطح رسانه های جهان و اعتمادسوزی در داخل كشور، هزینه های سنگین و غیرقابل جبران است و باید ساده اندیشی ها و نا كارآمدی ها را علاج نماییم، باید با مردم، صادق باشیم و دیگران را مقصر نخوانیم.
اینك بعضی اعضای تیم رسانه ای ریاست جمهوری، به جای انتشار مفاد دو جلسه تاریخی شورا، و اصلاح ناكارآمدی ها كه اینك از همه پنجره ها به وضوح دیده می شود از راه همكارانشان در خبرآنلاین، شرق، انتخاب و … جای شاكی و متهم را عوض كرده اند. آری این ملت، ۳۰۰ هزار شهید داده و دشمنان او برای براندازی باید هزینه بدهند و یك صدم آن راهم نمی دهند. اما این جمله قیچی شده، از لابلای ده قسمت میزگرد در سال ۹۶، چه ربطی به ماجرای آبان ۹۸ دارد؟
برخی از این قماش سال ها با پول بیت المال در اروپا زندگی كردند اما هنوز ادب رسانه ای نیاموخته اند.
برخی دیگر هم ظاهراً دین و اخلاق را هم چون عبا و عمامه شأن، كنار گذارده و علیرغم سال ها كار در وزارت اطلاعات، با بازداشتی های فتنه ۸۸ در تهران و قم (چون م. ق و ع. ج و ف. م و ه. خ و …) همصدا و همكار شده اند.
چند نفر از همكاران خبرگزاری مذكور در سال های اخیر به جرم های گوناگون احضار یا بازداشت شده اند و چرا!؟ و امثال م. م، عضو اخراجی وزارت اطلاعات در این رسانه ها چه می كنند و چه قدر دستمزد و از كجا می گیرند!؟ مخاطب این سخن طبیعی است كه حقوق بگیران مقالات و مصاحبه های سفارشی و كلیپ سازان نیستند. آنان كه باید بشنوند، شنیدند اما چه نماییم كه ماكیاولی همچنان زنده و حلقه شاگردانش گرم است. افترائات و دروغ های دیگری هم در مورد جناب آقای رحیم پور پی درپی در حال آماده شدن و انتشار است كه پاسخ آنها به تدریج داده خواهد شد.


منبع:

1398/10/07
09:55:37
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , دین , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳