قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشگاه خبر داد :

پشتیبانی از كارآفرینی خلاق و نوآوری در دانشگاه پیام نور

پشتیبانی از كارآفرینی خلاق و نوآوری در دانشگاه پیام نور

به گزارش قائم معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور به امضای تفاهم نامه با بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی اشاره نمود و اظهار داشت: طبق این تفاهم نامه، فناوری های نو در كنار حوزه فرهنگ قرار می گیرد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه پیام نور، محمدعلی كریمی اضافه كرد: یكی از كارهای اساسی كه حوزه معاونت پژوهشی و فناوری در دو سه سال گذشته در اولویت خود قرار داده، ریل گذاری لازم برای عرضه توانمندی ها و خلاقیت های دانشجویان و دانش آموختگان و اساتید بوده است.
وی اضافه كرد: انجمن های كارآفرینی كه به همت معاونت فرهنگی در استانها شكل گرفته در كنار مجموعه پژوهش و فناوری اقدامات گسترده ای را انجام خواهد داد و با عنایت به قرارداد همكاری با معاونت توسعه روستایی، اعتبارات قابل توجهی در این عرصه به دانشجویانی كه دارای ایده در حوزه كارآفرینی و اشتغال هستند اختصاص خواهد یافت.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور از شكل گیری مراكز نوآوری صنایع خلاق اطلاع داد و اظهار داشت: با عملیاتی شدن این مراكز كه بزودی با حضور معاونت ریاست جمهوری محقق خواهد شد، هر آنچه كه برای شركت های دانش بنیان اتفاق افتاده در حوزه هایتك، در حوزه خلاقیت هم اتفاق خواهد افتاد و دانشجویان در تمامی رشته های فنی و مهندسی، علوم انسانی، هنر و علوم پایه از همه حمایت ها و تسهیلات برخوردار می شوند.
وی با عنوان اینكه محوریت این كار فقط دانشگاه پیام نور است، اضافه كرد: این حمایت فقط مختص دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه پیام نور نیست بلكه كل كشور را پوشش خواهد داد اما محوریت كار دانشگاه پیام نور است.
وی همینطور به امضای تفاهم نامه با بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی اشاره نمود و اظهار داشت: طبق این تفاهم نامه مقرر است فناوری های نو در كنار حوزه فرهنگ قرار گیرد و محوریت این فعالیت هم در دانشگاه پیام نور خواهد بود.
كریمی تصریح كرد: این یك فرصت استثنایی است كه با راه اندازی دفاتر و مراكز بنیاد در تمامی استانها، هر كس خلاقیتی در حوزه فرهنگی دارد می تواند آنجا عرضه نماید و از حمایت های نه تنها داخلی و بلكه بین المللی در حوزه تجاری سازی برخوردار شود.
وی خاطرنشان كرد: دانشگاه پیام نور تمام تلاش اش بر این است كه با سرعت به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم حركت نماید.


منبع:

1398/11/22
17:18:27
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم