قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
تا مهر ۹۹ اجرایی می شود؛

افزایش یك هزار نفری ظرفیت خوابگاه های دانشگاه فنی و حرفه ای

افزایش یك هزار نفری ظرفیت خوابگاه های دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش قائم معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام نمود: تا مهر سال آینده یك هزار نفر به ظرفیت خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه اضافه می شود.رضا مهدی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت خوابگاه های این دانشگاه اظهار داشت: با عنایت به مشكلات مالی كه دانشگاه دارد بیشتر از ۱۲ میلیارد تومان برای بهسازی، بهبود و تجهیز خوابگاه های دانشجویی دانشگاه سرمایه گذاری شده و تا ترم مهر آینده شاید ۵ خوابگاه جدید به خوابگاه های دانشگاه اضافه شود.
وی افزود: پیشبینی ما این است كه یك هزار ظرفیت به ظرفیت خوابگاه های دانشگاه فنی و حرفه ای تا مهر آینده اضافه شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای درمورد چالش های حوزه دانشجویی، اضافه كرد: بیشترین چالش حوزه دانشجویی تغذیه و خوابگاه است.
وی افزود: سرانه غذایی هر پرس غذا در هر وعده، در سایر دانشگاه های سراسری ۸ هزارتومان است، این درحالی است كه همان سرانه برای دانشگاه ما یك هزار و ۶۵۰ تومان است وضعیت خوابگاه ها هم به همین گونه است.
مهدی اضافه كرد: دانشگاه فنی و حرفه ای نزدیك به ۱۷۶ خوابگاه دارد كه اغلب آنها قدیمی است و بهسازی آنها نیازمند بودجه و اعتبار است. سال جاری بیشتر از ۴۰ میلیارد تومان برای بهسازی و ارتقا خوابگاه ها نیاز داشتیم كه فقط توانستیم ۱۲ میلیارد تومان آنرا تأمین نماییم.
وی اضافه كرد: برای ارتقا رستوران های دانشگاه هم به بیشتر از ۳۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم كه پیشبینی می نماییم بتوانیم حدود ۱۶ میلیارد آنرا تأمین نماییم.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه كرد: هزینه دانشگاه ما نسبت به دانشگاه های دیگر بالاست و سرانه ما طبق استاندارد وزارت علوم یك سوم دیگر دانشگاه های دولتی است.

1398/11/24
19:52:36
5.0 / 5
4010
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم