قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مركز جذب وزارت علوم اعلام كرد؛

فراخوان جذب هیئت علمی شروع شد

فراخوان جذب هیئت علمی شروع شد

به گزارش قائم بیست و سومین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از روز پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه شروع شده و تا ۶ اسفند ادامه می یابد.به گزارش قائم به نقل از مهر، در متن اطلاعیه مركز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم آمده است:
«با عرض تبریك به مناسبت ایام مبارك دهه فجر و چهلمین روز شهادت افتخار آفرین سردار دل ها مرحوم حاج قاسم سلیمانی و همراهان معزز ایشان و همینطور با عرض تبریك به محضر قطب عالم امكان حضرت ولی عصر صلوات الله ضد به مناسبت ولادت حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها به اطلاع فرهیختگان محترم و جامعه علمی كشور می رسد، بیست و سومین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی با حدود دو روز تاخیر به علت هماهنگی های لازم با سایر بخش های وزارت متبوع از روز پنجشنبه بیست و چهارم بهمن ماه یكهزار و سیصدو نود وهشت شروع شد.
در این فراخوان حسب پیشبینی های انجام شده ۵۶۶ نفر موفق خواهند شد كرسی های هیئت علمی را در دانشگاه های دولتی احراز كنند و ۱۸۷ كرسی برای رقابت داوطلبان در دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی در نظر گرفته شده و ۹۸۱ نفر از متقاضیان موفق می شوند در دانشگاه های غیردولتی و غیرانتفاعی كرسی های خدمتی خویش را پیدا كنند. ازاین رو مجموعاً در این فراخوان ۱۷۳۴ كرسی هیئت علمی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
پیش بینی می شود حدود ۱۱ هزار داوطلب برای احراز این ۱۷۳۴ كرسی با هم رقابت كنند. فراخوان جذب اعضای هیات علمی تا روز ششم اسفند ماه ادامه خواهد داشت؛ مجموعاً از بین كرسی هایی كه برای متقاضیان هیئت علمی در نظر گرفته شده ۲۰۸ كرسی برای دارندگان مدرك كارشناسی ارشد پیشبینی شده شده است این كرسی ها عمدتاً در دانشگاه فنی و حرفه ای یا در گروه های هنر كه فارغ التحصیلان آن در مقطع دكتری به صورت نادر وجود دارد در نظر گرفته شده است.
با توجه به اینكه رقابت بین متقاضیان بسیار تنگاتنگ و حساس شده است از عموم دست اندركاران جذب اعضای هیئت علمی خصوصاً اعضای محترم هیئت های اجرایی درخواست می شود نهایت دقت را در توزیع عادلانه فرصت ها داشته باشند و از پذیرفتن افرادی كه از قبل توسط بعضی از اعضای گروه ها نشان گذاری شده كه بدون رقابت حقیقی این افراد در اولویت قرار گیرند جداً اجتناب كنند. همینطور سفارش می شود بلافاصله پس از اتمام فراخوان كار بررسی تقاضاها در كارگروه های بررسی صلاحیت علمی در دانشگاه ها به سرعت صورت گیرد و سایر فرآیندها گرفتار اطاله دوره رسیدگی نگردد.
برابر بررسی هایی كه در گذشته انجام شده میانگین دوره توقف پرونده ها در دانشگاه ها معمولاً ۲ برابر زمان مجاز است و این زمان باید توسط همكاران گرامی مدیریت شود تا به چارچوب جدول زمانی پیشبینی شده نزدیك گردد.
در صورتی كه از دیدگاه متقاضیان تضییع حقی صورت گرفته باشد مركز جذب اعضای هیئت علمی برای رسیدگی به شكایات اعلام آمادگی می نماید.
توفیق همه متقاضیان محترم عضویت هیئت علمی را از خداوند متعال درخواست می كنم.»

1398/11/25
14:25:00
5.0 / 5
4682
تگهای خبر: جشن , دستگاه , دكتر , شهادت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳