قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
یك مقام مسئول وزارت علوم:

مراكز بهداشت دانشگاهها در وضعیت آماده باش قرار دارند

مراكز بهداشت دانشگاهها در وضعیت آماده باش قرار دارند

به گزارش قائم مدیر مركز بهداشت وزارت علوم با اشاره به تجهیز مراكز بهداشت دانشگاه ها برای مقابله با كرونا، اظهار داشت: مراكز بهداشت دانشگاهها در وضعیت آماده باش برای مقابله با كرونا قرار دارند.سرمشقی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینكه خوشبختانه تابحال هیچ یك از دانشجویان، كاركنان و اساتید دانشگاه ها به ویروس كرونا مبتلا نشده اند، اظهار نمود: بعد از شیوع كرونا در چین، اقداماتی را در جهت آگاهی رسانی و اطلاع رسانی در مورد این ویروس انجام دادیم و بدین منظور چندین كارگاه آموزشی را برگزار كردیم.
وی افزود: در این كارگاهها اطلاعاتی در مورد شناخت این ویروس، راه های پیشگیری از مبتلا شدن و علایم آن در افراد عرضه شد و جزوات و بوروشوهایی هم در همین زمینه تهیه و توزیع شد.
مدیر مركز بهداشت وزارت علوم با بیان این مطلب كه در همان روزهای اول بعد از اعلام شیوع این ویروس در ایران، ستاد وزارتخانه را برای مقابله با آن تجهیز كردیم، تصریح كرد: در همین راستا در بدو ورود به وزارتخانه، كاركنان و مراجعان مورد غربالگری قرار می گیرند و میزان دمای افراد سنجش می شود.
سرمشقی با اشاره به وجود چندین مورد مشكوك به این ویروس در سطح وزارت علوم، اظهار داشت: چندین نفری كه مشكوك به مبتلا شدن به این ویروس بودند را تحت نظر قرار دادیم و در نهایت خوشبختانه مشخص شد كه مورد مثبت كرونا ویروس نبوده است.
وی با تاكید بر اینكه محیط های دانشگاهی و دانشجویی دایما در حال رصد هستند، خاطرنشان كرد: به محض مواجه با مورد مشكوكی، بازوان اجرایی كه همان مراكز بهداشت دانشگاه ها هستند، وارد عمل شده و ضمن تهیه گزارش آنرا به وزارت علوم و وزارت بهداشت اعلام می كنند.
مدیر مركز بهداشت وزارت علوم با اشاره به پتانسیل دانشجویان برای پیشگیری و مقابله با این ویروس اظهار داشت: در جلسه ای كه با نماینده وزارت بهداشت داشتیم، مقرر شد دانشجویان در چارچوب كانون های فرهنگی و همیار سلامت، سیاستگذاری های وزارت بهداشت را در بحث مراقبت، پیشگیری و چگونگی مواجه با موارد مشكوك فعال شوند.
سرمشقی با بیان اینكه مراكز بهداشت دانشگاه ها در وضعیت آماده باش قرار دارند، اظهار داشت: اغلب دانشگاه های بزرگ كشور دارای مركز بهداشت هستند و بنا به قول رئیس مركز سلامت سازمان امور دانشجویان، آن دسته از مراكز بهداشتی كه امكانتشان محدود بوده، هم اكنون مجهز شده اند و با هماهنگی هلال احمر وسایل مورد نیاز در اختیارشان قرار گرفته و حتی آمبولانس به مراكز فرستاده شده است.

1398/12/14
22:32:08
5.0 / 5
3403
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱