قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاكید كرد

لزوم واكنش جدی نخبگان و روشنفكران به جنایات كشتار مسلمانان هند

لزوم واكنش جدی نخبگان و روشنفكران به جنایات كشتار مسلمانان هند

به گزارش قائم دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی ضمن محكومیت كشتار مسلمانان هند، تصریح كرد: نخبگان و روشنفكران نسبت به این جنایات ناشی از افراط گرایی عكس العمل جدی نشان دهند.


به گزارش قائم به نقل از مهر، دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی ضمن محكومیت كشتار مسلمانان هند بر ضرورت عكس العمل قاطع و بازدارنده ضد این جنایات از جانب همه نهادهای مسئول همچون دستگاه دیپلماسی كشور تاكید نمود. متن این پیام به شرح ذیل است:

«هر كس ندای مظلومی را بشنود كه از او كمك می خواهد و به ندای او پاسخ ندهد، مسلمان نیست»
پیامبر اعظم (ص)

در روزهایی كه جامعه جهانی با بیماری فراگیر كرونا درگیر است، بیماری افراط گرایی و عدم مدارا با مسلمانان هند احساس مردم جهان را جریحه دار كرده است. مسلمانان هند بعنوان بخشی از جامعه این كشور كه در طول تاریخ ضمن همزیستی مسالمت آمیز با سایر اقشار این كشور، نقش زیادی در تاریخ تمدن شبه قاره هند داشته اند، در اعتراض به قانون تابعیت این كشور در چارچوب یك اعتراض مدنی عكس العمل نشان دادند، اما با پاسخ خشونت آمیز و خونین هندوهای افراطی مواجه گشتند. آنچه امروز از وقایع هند در رسانه های جهان منعكس شده است، بدون تردید نشان از یك نسل كشی و جنایت ضد بشریت دارد كه لازم است سازمان ملل، شورای امنیت و سایر نهادهای مسئول بین المللی در قبال آن عكس العمل مناسب نشان دهند و همه ظرفیت خویش را برای توقف این جنایات به كار گیرند. لازم است نخبگان، روشنفكران و ملت های آزادی خواهی جهان نسبت به این جنایات ناشی از افراط گرایی در كشور مهاتما گاندی بعنوان یكی از پرچمداران تساهل و همزیستی مسالمت آمیز میان همه اقوام و قومیت ها، عكس العمل جدی داشته باشند. بطور حتم دیگری هراسی، سرانجام شومی برای جامعه جهانی خواهد داشت و جهان از هر روز گذشته تاریخ به آرامش و زندگی مسالمت آمیر بیشتر نیاز دارد. مسلمانان جهان هم همانگونه كه رهبر حكیم انقلاب «مدظله العالی» تاكید فرموده اند باید از دولت كشورهای خود بخواهند تا وظیفه و تكلیف خود در قبال مسلمانان مظلوم هند را انجام دهند. دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی جنایات هندوهای افراطی ضد اقلیت مظلوم مسلمان هند را كه دست دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریكا در آن به چشم می خورد، را محكوم كرده و بر ضرورت عكس العمل قاطع و بازدارنده ضد این جنایات را از جانب همه نهادهای مسئول و همچون دستگاه سیاست خارجی كشورمان را مورد تاكید قرار می دهد.

1398/12/16
21:43:06
5.0 / 5
3106
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳