قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس مركز جذب وزارت علوم خبرداد:

نحوه جذب دارندگان مدرك سطح ۴ حوزه در دانشگاه ها

نحوه جذب دارندگان مدرك سطح ۴ حوزه در دانشگاه ها

به گزارش قائم رئیس مركز جذب وزارت علوم درباره جذب دارندگان مدرك سطح 4 حوزه در دانشگاه ها توضیح داد و اظهار داشت: دارندگان مدرك سطح 4 حوزه از همه مزایای دارندگان دكتری دانشگاهی برخوردار می باشند.محمد رضا رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش كه بعضی از متقاضیان جذب فراخوان بهمن ۹۸ با مدرك سطح ۴ حوزه ثبت نام كرده اند، این افراد باید بعنوان متقاضی دارای مدرك دكتری ثبت نام می كردند یا اینكه برای آنان فایل مخصوص گشوده شده است، اظهار داشت: ۱۰هزار و 98 نفر در فراخوان جذب بهمن ۹۸ ثبت نام كرده اند.
وی افزود: از تعداد ۱۰هزار و ۴۹۸ نفر، تعداد متقاضیانی كه با مدرك دكتری ثبت نام كرده اند، ۹ هزار و ۳۵۴ نفر هستند، ۸۰ نفر با مدرك سطح ۴ و یك نفر با مدرك سطح ۳ حوزه ثبت نام كرده اند، یك هزار و ۶۳ نفر نیز با مدرك كارشناسی ارشد ثبت نام كرده اند.
رئیس مركز جذب وزارت علوم اشاره كرد: دارندگان مدرك سطح ۴ حوزه از همه مزایای دارندگان دكتری دانشگاهی برخوردار می باشند غیر از آنكه نام سطح چهار حوزه دكتری نیست و از نام دكتر نمی توانند استفاده كنند.
وی افزود: این انتخاب هم به ابتكار مسئولین حوزه بوده است كه در پیشنهاد خودشان به شورای عالی انقلاب فرهنگی مدارك حوزوی را با نام سطح دو، سطح ۳ و سطح ۴ نام گذاری و پیشنهاد كرده اند و تمایل نداشته اند كه عناوین حوزوی با عناوین دانشگاهی یكی شود.
رضوان طلب یادآورشد: همانگونه كه رهبر معظم انقلاب هم همین نكته را در رهنمودهای خود به اعضای مدرسه عالی فقه فرموده اند و اعلام مخالفت كرده اند با اینكه این عناوین یكی بشود هیئت عمومی دیوان عدالت اداری هم همین معنا را در رای خود تایید كرده است.
رئیس مركز جذب وزارت علوم اشاره كرد: بدون شك این به معنای آن نیست كه دارندگان سطح ۴ حوزه از فضل و كمال كمتری برخوردار می باشند بلكه دارندگان مدرك سطح ۴ حوزه فضیلت های علمی بسیار بالاتری دارند، لكن مسئولین نام آنرا سطح ۴ و به تعبیری معادل دكتری دانسته اند.
وی افزود: بدین سبب دارندگان مدارك سطح ۴ حوزه بدون هیچگونه شكی می توانند در هر كجا كه فراخوانی با مدرك دكتری صورت گرفته ثبت نام كنند.
رئیس مركز جذب وزارت علوم توضیح داد: در صورتیكه موضوع تحصیلی فراخوان با موضوع درج شده در مدرك سطح ۴ آنان تطابق داشته باشد دانشگاه ها نمی توانند به هیچ وجه تفكیكی بین سطح چهار حوزه و دكتری در رشته های معارف اسلامی و فقه و حقوق اسلامی، علوم قرآن و امثال آن از علوم حوزوی داشته باشند.


منبع:

1398/12/22
15:00:00
5.0 / 5
3270
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , دكتر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم