قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سهم دانشگاه از تولید ۲-

۲ برابر شدن تعداد شركتهای فناور تربیت مدرس

۲ برابر شدن تعداد شركتهای فناور تربیت مدرس

به گزارش قائم رئیس دانشگاه تربیت مدرس از ۲ برابر شدن تعداد شركت های فناور دانشگاه و همینطور افزایش بودجه آنها برای تحقق شعار رونق تولید ملی در سال ۹۸ اطلاع داد.محمد تقی احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، درمورد اقدامات و نقش این دانشگاه در جهت تحقق شعار سال ۹۸ (رونق تولید) اظهار داشت: ما در این خصوص با توجه ویژه به توسعه شركتهای فناور وابسته به پارك علم و فناوری دانشگاه و با حمایت همه جانبه معاونت پژوهش و فناوری به آن دسته از شركتها كه محصول فناورانه و بومی داشتند، میدان دادیم.
وی با اشاره به اینكه در سایه این پشتیبانی، تعداد شركت ها حدودا به ۲ برابر افزایش پیدا كرد، اضافه كرد: خوشبختانه این اقدام باعث شكوفایی محسوس در این حوزه شد و به صورت مشخص در مباحثی مثل مبحث كرونا، این شركت ها از نظر عرضه محصولات مورد نیاز، طیفی از اقدامات بسیار پرارزش داشتند كه نتایج بسیار موثری را به همراه داشت.
احمدی با اشاره به انعقاد قراردادهای مختلف با شركتهای فناور دانشگاه و درآمدزایی كه منجر به استقلال مالی دانشگاه شد، تصریح كرد: با ایجاد شركت های زایشی و جذب فارغ التحصیلان در همین شركت ها، میزان اشتغال دانش آموختگان افزایش می یابد كه این مورد یك شاخص مهم در رده بندی دانشگاه ها به حساب می آید.
وی با اشاره به برنامه این دانشگاه برای فعال كردن شركت های فناور اظهار داشت: در دوره جدید بنا داریم با فعال كردن شركت های تحقیق و توسعه در جوار دانشگاه، مشكلات را وارد دانشگاه نماییم كه این خود منجر به ایجاد شركت های زایشی از شركت های بزرگ می شود.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به افزایش حمایت مالی از واحدهای فناور پارك در سال های اخیر اضافه كرد: در سال ۹۸، به منظور پشتیبانی از این واحدها ۴۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد و پیشبینی ما برای آخر سال ۹۹، رقمی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان است.
احمدی افزود: با مشاركت معاونت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، برای سال ۹۹، بنیان و پایه خوبی بر روی فناوری های پیشرفته در زمینه های مختلف؛ مثل تولید توربین، نهاده شده و سرمایه گذاری بزرگی صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: به طور نمونه برنامه ریزی شده كه توربین های گازی با مشاركت اعضای هیئت علمی توانمند دانشگاه و شركت های خصوصی معتبر ساخته شود تا با تولید یك محصول كاربردی ملی، قدمی بزرگ را در كمك به رونق تولید برداریم. جزئیات این فرایند، در آینده نزدیك منتشر خواهد شد.

1399/01/10
13:53:38
5.0 / 5
3400
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱