قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سخنگوی دانشگاه آزاد ؛

امكان عودت یا كاهش شهریه دانشجویان وجود ندارد

امكان عودت یا كاهش شهریه دانشجویان وجود ندارد

به گزارش قائم سخنگوی دانشگاه آزاد از ارسال نامه ای به رئیس دفتر رئیس جمهور آگاهی داد و اظهار داشت: در این نامه پیشنهاد داده ایم دولت مانند سایر نهادها و بنگاه های لطمه دیده به دانشگاه آزاد كمك نماید.احمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: اخیرا در نامه ای كه به رئیس دفتر رئیس جمهور ارسال كرده ایم، از دولت خواسته ایم در امتداد كمك به دانشجویان این دانشگاه در چارچوب وام های قرض الحسنه یا سایر موارد در شرایط كنونی به دانشگاه آزاد كمك نماید.
سخنگوی دانشگاه آزاد اضافه كرد: باتوجه به شرایط پیش آمده، بعضی از خانواده ها در شرایط سخت مالی قرار دارند، درآمدها كاهش یافته و بطور مثال برخی دانشجویانی كه مشغول به كار بودند، هم اكنون درآمدی ندارند و در پرداخت شهریه با مشكل رو به رو هستند. بنا بر این به دولت پیشنهاد داده ایم، دانشگاه آزاد را مثل سایر نهادها و بنگاه های اقتصادی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی كه لطمه دیده اند، در نظر بگیرند و همانطور كه به دنبال جبران خسارت ها هستند چنین نگاهی را به دانشگاه آزاد نیز داشته باشند.
حیدری در ادامه اشاره كرد: البته هم اكنون دولت با مشكلات زیادی رو به رو است و تمامی مشكلات جاری آنها را درك می نماییم و توقع چندانی برای برآورده شدن این پیشنهاد نداریم.
وی در ادامه از افزایش میزان وام شهریه برای دانشجویان این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: دانشجویان قبل از این شرایط با گرفتن وام از یك صندوق قرض الحسنه شهریه خودرا به صورت اقساطی می پرداختند و تا اختتام ترم آنرا تسویه می كردند. اما به سبب شرایط خاص موجود بنا داریم میزان وام شهریه را افزایش دهیم.
حیدری ضمن اشاره به اینكه تمام تلاش دانشگاه بر این است كه این ترم را به انتها برسانیم، اظهار نمود: امكان عودت یا كسر شهریه دانشجویان وجود ندارد چونكه دانشگاه آزاد یك نهاد دولتی نیست؛ از طرفی كارمندان در دانشگاه ها حضور دارند و باید حقوق آنها پرداخت گردد. از طرف دیگر كلاس های اساتید هم اكنون به صورت مجازی در حال برگزاری است.


منبع:

1399/01/19
14:04:16
5.0 / 5
3039
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳