قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه آزاد خبر داد

امكان میهمان درسی دانشجویان آزاد در نزدیكترین واحد به محل سكونت

امكان میهمان درسی دانشجویان آزاد در نزدیكترین واحد به محل سكونت

به گزارش قائم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از امكان بهره مندی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از امتیاز میهمان درسی در نزدیك ترین واحد محل سكونت خود اطلاع داد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دیدار نوروزی محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معاونان و مدیران كل معاونت علوم، مهندسی و كشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت ویدئو كنفرانس برگزار گردید.
طهرانچی در این نشست با اشاره به ظرفیت ها و گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی در كشور، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر از ۴۰۰ واحد و مركز دانشگاهی در سرتاسر كشور دارد كه این ظرفیت بی نظیر می تواند در شرایط ویژه ای كه ویروس كرونا كشور را تحت تاثیر قرار داده، به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند كمك نماید.
وی افزود: یكی از این اقدامات كه دانشگاه آزاد اسلامی می تواند مبدع و متولی آن باشد، طرح نوین فاصله گذاری هوشمند برای حضور دانشجویان مقطع دكتری در كلاس های آموزشی و دانشجویان سایر مقاطع در آزمایشگاه ها و كارگاه ها و برگزاری جلسات دفاع از رساله و رساله دانشجویان است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح كرد: به این منظور، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از امتیاز «میهمان درسی» در نزدیك ترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی محل زندگی خود استفاده كنند. هدف از این اقدام، اجرای فاصله گذاری هوشمند و حفظ سلامت دانشجویان و پیشگیری از سفرهای بین شهری آنهاست.
طهرانچی اضافه كرد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با رفتن به نزدیكترین واحد دانشگاهی محل زندگی خود، درس دریافت شده در ترم جاری را گذرانده و یا واحدهای آزمایشگاه خویش را در واحد میهمان طی كنند. بعد از حضور دانشجو در واحدی كه بعنوان میهمان درسی در آن حضور دارد، گزارش فعالیت آموزشی به واحد مبدا ارسال می شود.
وی اظهار داشت: درمورد برگزاری جلسات دفاع از رساله دانشجویان دوره كارشناسی ارشد و دفاع از رساله دانشجویان دوره دكتری هم با حضور معاون آموزشی و مدیر گروه نزدیك ترین واحد دانشگاهی بعنوان ناظر و از راه ویدئو كنفرانس، دانشجویان می توانند از رساله و رساله خود دفاع كنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی این دانشگاه برای عرضه خدمات به دانشجویان دولتی و غیرانتفاعی اطلاع داد و اظهار داشت: بنده به وزارت علوم هم اعلام كردم كه دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد با امضای تفاهم نامه همكاری و تعیین ضوابط، به دانشجویان دولتی و غیرانتفاعی هم بعنوان میهمان درسی خدمات ارائه نماید.
به گفته عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، این طرح از آغاز اردیبهشت ماه ۹۹ به صورت مرحله به مرحله و با عنایت به مصوبات ستاد ملی مبارزه با كرونا اجرا می شود.
طهرانچی با تبریك فرا رسیدن نیمه شعبان، اظهار داشت: وقتی دین اسلام، دین خاتم شد، دو مقوله باید ظهور و بروز می یافت كه یكی از آنها ظهور انسان كامل است. حضرت علی (ع) بعنوان همراه همیشگی و یار پیامبر اسلام (ص) و انسان كامل، در غدیرخم، خداوند چنین مقدر كرده كه انسان كامل هم برپا شود، اما جریان نفاق اجازه نداد این حكومت شكل گیرد و مانع حاكم شدن حكومت انسان كامل شد. پس تشكیل این حاكمیت جزئی از خاتمیت رسالت پیامبر اسلام (ص) است و آنچه از ظهور انتظار می كشیم، جزئی از خاتمیت رسالت و نبوت پیامبر اكرم (ص) است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اقدامات این دانشگاه در حوزه امنیت غذایی، تصریح كرد: یكی از حوزه هایی كه با گسترش شیوع كرونا در جهان مورد تحقیق قرار گرفته، امنیت غذایی است، چون كه شبكه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی غذا تقریباً قطع شده و در این شرایط تنها كشورهایی كه به امنیت غذایی اهمیت می دادند، می توانند از این بحران عبور كنند كه دانشگاه آزاد اسلامی از سال قبل اقدامات خوبی در این حوزه انجام داده است.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی تصریح كرد: آنچه مهم می باشد، این است كه حركت دانشگاه نباید متوقف شود و ما همه توان خویش را به كار گرفته ایم تا با جدیت فعالیتهای آموزشی و اداری خویش را به صورت پویا ادامه دهیم.


منبع:

1399/01/22
13:23:53
5.0 / 5
2927
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , پیامبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳