قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

نیمه شعبان بهترین فرصت دعا برای دفع كرونا

نیمه شعبان بهترین فرصت دعا برای دفع كرونا

به گزارش قائم درباره فضایل و اهمیت ماه شعبان مطالب بسیاری گفته و نوشته شده است.


ماهی است بسیار پربركت كه بفرموده حضرت امام زین العابدین(ع) در «صلوات شعبانیه» شَعْبَانُ الَّذِی حَفَفْتَهُ مِنْكَ بِالرَّحْمَةِ وَ الرِّضْوَانِ خدایا این ماهی است كه او را شعبان نامیدی ماهی كه او را آمیخته ی به رحمت و خشنودی خود قرار دادی، یعنی همه ی لحظات این ماه پُر است از رحمت و رضایتمندی خداوند.
در این ماه پربركت، شب پانزدهم آن كه مصادف است با شب ولایت منجی عالم بشریت حضرت مهدی ارواحنافداه بسیار پرارزش است بگونه ای كه امام صادق(ع) از پدرشان امام باقر(ع) نقل كردند كه وقتی از حضرتش درباره فضیلت آن شب پرسیدند، فرمودند آن شب افضل شب هاست پس از لیلة القدر و آن شب عطا می فرماید خداوند به بندگان فضل خویش را و می آمرزد ایشان را...
پس تلاش و كوشش كنید در تقرب جستن به خداوند متعال در آن شب پس به درستی كه آن شبی است كه خدا قسم یاد فرموده به ذات مقدس خود كه دست خالی برنگرداند سائلی را از درگاه خود مادامی كه خواسته او از خداوند كاری كه معصیت خدا در آن است نباشد... در این بحران و گرفتاری كه تمام مردم دنیا و هم ما را گرفتار نموده و شیوع كرونا همه را سراسیمه كرده است لازم دیدم توجه عزیزان را به چند نكته جلب كنم تا هرچه بیشتر از بركات آن شب بهره مند شده و با دلی شكسته و قلبی سوزان از خداوند بخواهند به بركت وجود مقدس امام زمان ارواحنافداه كه مولود آن شب است خداوند این بلا را از سر تمام مردم دنیا بخصوص دوستان اهل بیت(ع) رفع فرماید. تصور نمی كنم پس از شب مبعث كه خداوند پیامبر عظیم الشأن ما را مبعوث كرد و نعمتی بزرگ و بی نظیر به كل بشر عنایت فرمود، شبی مهم تر از شب نیمه شعبان باشد چونكه توجه داریم تمام پیروان ادیان و مذاهب مختلف منتظر فردی هستند كه با آمدنش ریشه ی ستم در عالم كنده شده و جهان پر از عدل و داد شود و در شب نیمه شعبان خداوند آن منجی را به بشریت هدیه داد.
الان ما برای بیشتر بهره برداری كردن دوستان از شب نیمه شعبان در این بحران سخت گرفتاری بیماری كه عده ای از عزیزان ما در بیمارستان ها و جمعی در منزل ها بستری بوده، كار و كسب از بین رفته و عده ی زیادی از طبقات ضعیف و متوسط جامعه گرفتار فقر و ناداری شده اند و همه خیرات و بركات از ما گرفته شده آستان مقدس حضرت امام هشتم(ع) كه پناهگاه شیعه است به روی ما بسته شده، مساجد و نماز جمعه و جماعت تعطیل می باشد و جشن های ایام شعبانیه و شب نیمه شعبان همه تعطیل شده و... چند سفارش و سفارش داریم و تقاضا می كنم عزیزان ما به آنها اهمیت بدهند شاید لطف خاص خداوند را به بركت وجود مقدس حضرت مهدی ارواحنافداه به سمت خود جذب كنیم: ۱- توجه داریم كه هر بلایی كه به ما برسد به خاطر گناهان و آلودگی های خود ماست، فعلاً در این مختصر بنا نداریم به گناهان موجود در جامعه اشاره نماییم، همه می بینیم دروغ و تخلف و بی اعتنایی به مال مردم و رباخواری و... سراسر جامعه را فراگرفته و در چنین موقعیتی خداوند می فرماید اگر بخواهید از عنایت ویژه ما برخوردار شوید باید عوض شوید و از گناهان توبه كنید، ازاین رو در شب نیمه شعبان همه ی ما از گناهان خود توبه نماییم و تصمیم بگیریم برای آینده به چنین كارهای زشتی دست نزنیم و هنگام توبه كردن در پیشگاه پروردگار، وجود مقدس امام زمان ارواحنافداه را هم شاهد بگیریم و از خداوند بخواهیم به بركت آن وجود مقدس توبه ی ما را قبول فرمایند و بهترین متن و زیباترین بیان همان دعای هفتم صحیفه ی سجادیه است كه مقام معظم رهبری دستور فرمودند با عنایت به معنای آن بخوانیم و عاجزانه بنالیم و اشك بریزیم. ۲- دعاها و اعمالی كه برای شب نیمه شعبان در كتاب مفاتیح ذكرشده حتی المقدور هر مقدار كه می توانیم انجام دهیم. ۳- همان طوری كه در فضای مجازی آمده حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی فرمودند همه عزیزان، ساعت ۱۱ هركدام همان طوری كه در خانه نشسته اند دعای فرج (الهی عظم البلاء...) را بخوانند و یك سوره ی حمد بخوانند و ثوابش را به حضرت نرجس خاتون، مادر امام زمان ارواحنافداه، هدیه كنند. ۴- توجه داریم این روزها عده ای از طبقات ضعیف جامعه نگران گذران زندگی روزمره هستند و هركدام از ما از این گونه خانواده ها سراغ داریم، اگر می خواهیم قلب مقدس حضرت مهدی ارواحنافداه را شاد نماییم و عنایت ویژه ی حضرتش را به سمت خود جذب نماییم، به هر مقدار می توانیم به این خانواده ها كمك داشته باشیم بگونه ای كه كرامت آنها حفظ شود و دل آنها شاد گردد. به نظر می آید اگر به صورت ناشناس مبلغی را به حساب آنها واریز نماییم بهترین راه كمك به آن هاست و حتما قلب مقدس آقا را شاد می كنید.
در خاتمه امیدوارم خویش را برای بهره مندیِ هرچه بیشتر از شب پنجشنبه، شب نیمه ی شعبان آماده نماییم. والسلام. * امام جماعت مسجد هدایت * انتشار یافته در پایگاه اطلاع رسانی مسجد هدایت. ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ 6262

1399/01/30
22:34:32
5.0 / 5
3288
تگهای خبر: ادیان , امام , بیماری , پیامبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم