قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیر پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس:

شروع فعالیت دانشجویان منوط به گرفتن گواهی سلامت از دانشگاه است

شروع فعالیت دانشجویان منوط به گرفتن گواهی سلامت از دانشگاه است

به گزارش قائم مدیر پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: بعد از اعلام رسمی از جانب دولت و هیات رئیسه دانشگاه در پروتكل شروع فعالیت، دانشجویان ملزم به گرفتن گواهی سلامت از مركز بهداشت و درمان دانشگاه هستند.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، علی جعفریان دهكردی در دومین نشست ستاد آگاه سازی و جلوگیری از شیوع كرونا در دانشگاه تربیت مدرس، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: در جهت كنترل و جلوگیری از شیوع كرونا، شیوه نامه انجام خدمات حوزه پژوهشی و فناوری ابلاغ گردید و موارد دوركاری و حضور حداقلی كارمندان در مجموعه مورد توجه قرار گرفت و مجوز دفاع به صورت مجازی صادر شد.
شروع فعالیت دانشجویان منوط به تایید كمیته ایمنی دانشگاه
وی اضافه كرد: در مورد چگونگی برگزار جلسات دفاع مجازی هم هم اكنون محدودیتی در مورد استفاده از بستر خاصی ابلاغ نشده و دستورالعمل برگزاری جلسات دفاع مجازی بزودی اعلام می شود. همینطور پروتكلی برای چگونگی آغاز فعالیت دانشجویان بعد از اعلام رسمی از جانب دولت و هیات رییسه دانشگاه هم تهیه كردیم كه در آن وظایف بخش های مختلف بر اساس قوانین HSE مشخص شده و تعداد، زمان و نحوه حضور دانشجویان در آزمایشگاه و اولویت بندی حضور دانشجویان و در اختیار گذاشتن ماسك، دستكش و الكل به دانشجویان و... در آن لحاظ شده است.
جعفریان خاطرنشان كرد: در این پروتكل شروع فعالیت دانشجویان منوط به گرفتن گواهی سلامت از مركز بهداشت و درمان دانشگاه می باشد كه باید به تایید كمیته ایمنی دانشكده هم برسد.
لزوم تب سنجی مداوم و منظم در مبادی ورودی دانشگاه
در ادامه دكتر سلیمانجاهی مدیر گروه ویروس شناسی دانشگاه تربیت مدرس در سخنانی تصریح كرد: سامانه خوداظهاری جهت بررسی سلامت دانشگاهیان باید به صورتی باشد كه فرد با انجام سه كلیك بتواند شرایط خویش را اعلام كنند و احتیاج به پركردن مرتب اطلاعات افراد نباشد.
وی در ادامه بر ضرورت تب سنجی مداوم و منظم در مبادی ورودی دانشگاه تصریح كرد و اظهار داشت: این مسئله باید به صورت منظم صورت گیرد تا در تعاملات روزانه با همكاران از آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشیم.
وی اضافه كرد: كاركنانی كه حضور آنها در دانشگاه الزامی نیست نباید به علت اضافه كار و سایر موارد در دانشگاه حضور یابند و مسئله دوركاری باید به شكل جدی مورد توجه قرار گیرد. همینطور دادن ماسك و دستكش به كاركنان شركتی و اجبار به استفاده از آنها در محیط دانشگاه باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه خاكپور مدیر امور اداری دانشگاه تربیت مدرس هم تصریح كرد: به علت آنكه ضدعفونی بخش های مختلف دانشگاه از جانب كاركنان خدماتی صورت می گیرد، حضور خیلی از آنها در دانشگاه الزامی است و به كاركنان بخصوص كاركنان خدماتی و شركتی ماسك و دستكش داده می شود و حتما در مورد استفاده از آن و رعایت نكات بهداشتی نظارت صورت می گیرد.
افراد با درجه حرارت بالا اجازه ورود به دانشگاه ندارند
در ادامه صیفی مدیر حراست دانشگاه هم تصریح كرد: حضور یكی از پرسنل مركز بهداشت در كنار نیروهای نگهبانی در ورودی اصلی، برای تب سنجی و عرضه نكات بهداشتی به دانشگاهیان بطور قطع تأثیر بیشتری خواهد داشت. با این وجود در مواردی كه افراد تب سنجی شده و درجه حرارت بدن آنها بالاتر از حد تعیین شده بود اجازه ورود به دانشگاه داده نشد و به مركز بهداشت و درمان ارجاع داده شدند.
وی اظهار داشت: باید شرایط از نظر روحی و روانی و نوع برخورد با افراد مشكوك به ویروس كرونا بگونه ای باشد كه سبب پنهان كاری از جانب افراد نشود و حتما افرادی كه در خود حتی علائم خفیف سرماخوردگی را احساس می كنند از ورود به دانشگاه اجتناب كنند.

1399/02/03
13:35:50
5.0 / 5
2730
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳